Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niebezpieczny długi weekend na naszych drogach

Podsumowując od strony policyjnej ostatni, długi weekend, związany z okresem Wszystkich Świętych należy stwierdzić, że na drogach powiatu słupeckiego niestety nie było zbyt bezpiecznie.

Doszło do dwóch wypadków drogowych oraz dziesięciu kolizji. W zdarzeniach tych zginęła jedna osoba, a cztery zostały ranne. Zatrzymano trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc w stanie nietrzeźwości oraz pirata drogowego, który miał za nic ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym.

Dniem, kiedy policjanci mieli najwięcej pracy był piątek 28 października. Wczesnym rankiem w Myszakowie w gminie Zagórów doszło do czołowego zderzenia dwóch osobówek. Jeden z kierowców poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, drugi z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kilka godzin później w Słupcy na al. Tysiąclecia na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu zderzyły się dwa samochody.

Wieczorem na ul. Kopernika kierowca mazdy nie udzielił pierwszeństwa rowerzyście. Na szczęście w obu przypadkach nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Sprawców ukarano wysokimi mandatami karnymi. Wysoką grzywnę otrzymał obywatel Danii, który w piątek wieczorem spowodował kolizję na autostradzie A2 na wysokości miejscowości Sługocin.

Kierowca najechał na tył poprzedzającego go auta z takim impetem, że stojące przed nim auta również się zderzały. W sumie w zdarzeniu uczestniczyły 3 samochody osobowe i jeden ciężarowy. Za stworzenie zagrożenia dla wielu osób i rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 3 tysiące złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *