Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Niebo za wysoko. Anioły lepsze w Słupcy.

Drugi ligowy mecz u siebie i druga porażka. SPS Konspol Słupca uległ na własnym terenie Aniołom Toruń 1:3.

Przed spotkaniem pożegnano wieloletniego sędziego siatkarskiego, Zenona Ptaszyńskiego, który kończy swoją pracę w Wielkopolskim Związku Piłki Siatkowej.

Co do wyniku, nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Na tablicy pojawiały się takie rezultaty jak na przykład 10:10, czy 20:20.

Słupczanie mieli okazje do zdobycia przewagi jednak byli nieskuteczni. Najczęściej zatrzymywany był Mikołaj Kurek. Dobrą zagrywką popisywał się z kolei Artur Bartosik.

Ostatecznie nasz zespół wygrał 25.22. Był to jak się później okazało jedyny zwycięski set w tym meczu. Spotkanie transmitowaliśmy dla Was na żywo.

 

 

W dalszej fazie spotkanie górą byli goście. W drugiej partii szybko zdobyli bezpieczną przewagę prowadząc 13:17, 16:20, by wygrać 21:25.

W trzecim secie szło im jeszcze lepiej. Szczególnie dobrze radzili sobie na zagrywce i przyjęciu. Tym raz triumfowali 21:25.

Chociaż czwarta partia zaczęła się podobnie jak pierwsza, to gracze z Torunia popełniali o wiele mniej błędów i ostatecznie wygrali 16:25,a w całym spotkaniu 1:3.

Przy siatce nie brakowało emocji oraz dyskusji z sędziami ze strony obu zespołów. Wiele do powiedzenia mieli sobie sami zawodnicy, a nawet trenerzy.

Za tydzień słupczanie zagrają na wyjeździe z Orłem Międzyrzecz.

 


Najnowsze komentarze
 • No i jak przewidywałem za mało zawodowców w Słupcy. Skoro już nie gramy ludźmi z całego powiatu to ściągnijmy armię z wyższych lig. Tylko jak zabraknie kasy nie miejmy pretensci do szkół i klubów ze nie ma ludzi. Nikt w powiecie nie trenuje po to by być oklaskiwaczem zaciągniętych ludzi z wyższych lig. To jest promocja siatkówki i szansa dla młodych???? To raczej porażka i zniechęcenie do tego sportu. Żal mi młodych zdolnych z powiatu. Może ligę niżej a swoimi!!!

  • Wymien kogos mlodego i zdolnego z powiatu. I chyba nie po to by sie sciagalo ludzi z „zewnatrz” gdyby byli lokalni POTRAFIACY grac na poziomie.

 • Dzień dobry Panie Beniu.
  Niestety troszkę z Panem się nie zgadzam . To jest 2 liga – pierwszy rok po reorganizacji w której uczestniczy niniejszym zespół ze Słupcy . Jakby Pan spojrzał na mecze z tego sezonu v z poprzedniego to myślę że widać gołym okiem , iż liga się zmieniła a zespoly naładowane są naprawdę bardzo mocnymi zawodnikami !
  Na poziomie 2 ligi wzwyż jest bardzo mało zespołów które maja w wyjściowej szóstce swoich wychowanków – ba jeśli maja to niestety ale walczą o utrzymanie . Ten oraz kolejny rok zweryfikuje i wykluczy z gry mniejsze kluby bo taki jest zamysł Pzps .

 • Moim zdaniem również brakuje chociażby kilku zawodników ze Słupcy. Nawet jeśli mieliby grać mniej czy być rezerwowymi to powinno się im dawać szanse. Czy np. Janiszewski albo Marcjan zagraliby gorzej niż zawodnicy, którzy zagrali w sobotnim meczu? Niektórzy moim zdaniem znaleźli sobie dojną krowę i trzymają się jak mogą klubu.

 • Kto taki przepraszam?
  Odbili się by jak od ściany w/w nazwiska …
  Znam osobiście jednego z nich ale sylwetką bardziej przypomina terminatora a nie siatkarza . O drugim nie mam zdania :(

  • Ile piłek skończył nominalny atakujący w meczu z Toruniem? Libero Stysiał Twoim zdaniem to wzmocnienie?

Dodaj komentarz