Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niecodzienny prezent od Wojciechowskiego dla Kołodziejczaka

Konferencję dotyczącą postulatów dla polskiej wsi w Warszawie zorganizowali Bezpartyjni Samorządowcy.

Ich listę w naszym okręgu wyborczym otwiera wójt Gminny Ostrowite, Mateusz Wojciechowski. Również z niej startować będzie radna Gminy Lądek, Katarzyna Wojewoda.

– Postulaty Bezpartyjnych Samorządowców dla polskiej wsi przygotowali sami rolnicy! Od początku zaznaczaliśmy, że nasz program jest programem otwartym i zachęcamy Polaków do zgłaszania problemów, które im doskwierają. Tak właśnie powstają nasze propozycje dla polskiej wsi, które przygotowujemy razem z rolnikami.

Co wspólnie wypracowaliśmy? Ułatwienia w zarządzaniu małą i dużą retencją do walki z suszą. Stworzenie lokalnych przetwórni w Polsce we współpracy z samorządami oraz umożliwienie rolnikom stworzenia punktów sprzedaży produktów rolnych w Miejscach Obsługi Podróżnych na autostradach.

 

 

Wsparcie dla młodych rolników poprzez m.in. pomoc w zakładaniu przedsiębiorstw oraz poprawę dostępu do nowoczesnej edukacji i miejsc opieki dla dzieci na obszarach wiejskich. System kaucyjny na import produktów rolnych do Polski spoza UE – czytamy w informacji ugrupowania.

Nie zabrakło również krytyki dla „jedynki” Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. – Burak to symbol rolnictwa, a pan Michał Kołodziejczak z Agrounii, pojawiając się wczoraj w Koninie z informacją, że startuje z list Koalicji Obywatelskiej pokazał, że nie wspiera rolnictwa, a jedynie biznes, który działa na niekorzyść wsi.

Zostawił nas rolników samych sobie. Przekazuję więc panu Kołodziejczakowi symbolicznie tego buraka. Niech mu coś z działalności rolniczej zostanie. My, rolnicy, poradzimy sobie bez niego” – mówił Mateusz Wojciechowski.

17 odpowiedzi

 1. Panie Wojciechowski, poproszę o kilka słów na temat pana działalności rolniczej. Co pan uprawia, jakie ma pan zbiory z hektara, kiedy pan jeździ ciągnikiem, może ma pan jakieś świnie, koło których pan chodzi rano i wieczorem, ile czasu dziennie spędza pan na swoim gospodarstwie rolnym?

 2. Wojciechowski wierzy, że dwa i dwa to pięć. Świadectwo zmysłów się nie liczy, a zdrowy rozsądek jest największą herezją.

 3. Dowiedz się i dopiero pisz. Mały rolnik to nadal rolnik. Zna problemy wsi. Jest samorządowcem i pracuje z rolnikami. Sam prowadzi z rodziną gospodarstwa rolne.

 4. Szkoda, że Pan Wojciechowski nie wspomniał, że komitet, który reprezentuje wspiera PiS.
  Oddając głos na Wojciechowskiefo, oddajesz na pis. Pamiętajcie o tym wyborcy

 5. Rozumiem, że wszyscy „bezpertyjni” urzędnicy z tego teatru, otrzymali urlop wypoczynkowy i pojechali wspólnie wspierać ten cyrk? Czy po prostu robią to w godzinach swojej pracy, na którą zapier… podatnicy?

  1. No właśnie, powinni przedstawić teraz wszystkie rachunki za czas , dojazd i tego buraka. Czy zapłacili wszystko ze swoich kieszeni? Czy pojechali tam za moje pieniądze które wpłacam do gminy na inne cele a nie kampanie!!!!!

 6. Gość powiedział prawdę, że zdradził rolników. I o to macie żal? Nic złego nie zrobił. Skończcie z tym hejtem. Polityka już się Wam udziela. Głos oddacie przy urnie. Tutaj tego nie róbcie.

 7. „Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one” i tyle. Jedna rzecz jest jednak smutna w tym wszystkim. Przestaje się liczyć merytoryka („list intencyjny”) a zaczyna się walka polityczna znana z pierwszych stron gazet (symbole, wręczanie różnych rzeczy, wytykanie itd.).
  Szkoda, że ktoś taki jak on chce się ubrudzić tym g… i jak widać idzie właściwą ścieżką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *