Niefajna przegrana

Zaskakujące wyniki przyniosło kolejne sobotnie popołudnie w rozgrywkach Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej.

Już w pierwszym meczu osłabiona Warta Ciążeń grająca tylko z jednym zawodnikiem rezerwowym uległa Orlikowi 3:1. Dla zwycięskiej ekipy była to pierwsza ligowa wygrana. Z kolei Dream Team powetował sobie klęskę jaką poniósł przed tygodniem w meczu z LBT. Ekipa z Brudzewa trzy punkty odebrała dotychczasowemu liderowi, czyli Fajnym Chłopakom. Spotkanie nie było jednak dla nich zbyt Fajne, a w meczowej kadrze aż nadto widoczny był brak Mariusza Kusiołka i Tomasza Jagodzińskiego. Kibice i piłkarze przecierali oczy ze zdumienia, kiedy Dream Team aplikował rywalom kolejne gole, by ostatecznie wygrać aż 0:8. Hat-tricka w tym meczu skompletował Jarosław Chyblewski.

Długo w starciu ze Szkółką Drzew o wygraną walczyło Ergo Hestia. Spotkanie było szybkim wyrównanym widowiskiem, jednak Szkółka nie potrafiła stworzonych okazji zamienić na gola. Sposób na to dopiero w 11 minucie znalazł wracający do składu Ergo Marcin Dobrowolski. Mecz na minute przed końcem „zabił” Patryk Wojciński, który zza połowy posłał piłkę do pustej bramki ustalając wynik spotkania na 0:2. LBT mierzyło się natomiast z osłabionym JAH Teamem. Mimo braku wielu bramek mecz mógł się podobać. Przegraną ekipa ze Słupcy „zapewniła” sobie nieprzemyślaną zmianą zawodników przeprowadzoną podczas kontry rywali. Tą nieuwagę wykorzystał wyróżniający się w spotkaniu Łukasz Starczewski i w 18 minucie zdobył jedynego jak się później okazało gola w tym spotkaniu. Kilka razy świetnymi interwencjami swój zespól ratował również Patryk Dolaciński, ale ostatecznie JAH dowiózł zwycięstwo do końca, a tym samym wskoczył na fotel lidera rozgrywek. W niedzilę od 14:45 ponownie zagra II liga. Z kolei tak wygląda TOP 3 5 kolejki Ligi I.