Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niegościnni gospodarze

Drużyna z Cienina Kościelnego została zwycięzcą I Turnieju Sołectw „Cieniniada”. Zmagania połączono z przypadającym w niedzielę Dniem Dziecka więc atrakcji dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych nie brakowało.

Zorganizowaniem I Turnieju Sołectw zajęły się: Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. oraz Stowarzyszenie „Razem Możemy Być Lepsi”. Do rywalizacji przystąpiło pięć sołectw z terenu gminy Słupca: Pępocin, Kamień, Cienin Kolonia, Wilczna oraz gospodarz- Cienin Kościelny.

Dziewięcioosobowe drużyny składające się z odpowiedniej ilości mężczyzn, kobiet i dzieci zmagały się w przeróżnych konkurencjach. Było między innymi przeciąganie liny, przenoszenie wody w „garści”, noszenie dzieci, chwytanie surowego jajka, dmuchanie i przebijanie balonów na czas, skakanie z piłką umieszczoną między kolanami, slalomy i konkurencje łączone.
Najlepiej z tymi nietypowymi zadaniami poradzili sobie gospodarze gromadząc na swoim koncie 41 punktów. Trzy oczka mniej uzbierało sołectwo Cienin Kolonia, zdobywając tym samym drugie miejsce w turnieju. Podium zamknęli z kolei zawodnicy z Kamienia.

W związku z przypadającym w niedzielę Dniem Dziecka organizatorzy nie zapomniano również o milusińskich, dla których przygotowano mnóstwo wspaniałych atrakcji i konkurencji sportowych. Druhowie z OSP Kamień zaprezentowali umiejętności ratowniczo-medyczne, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Słupcy przygotowali wiele ciekawych zadań dla milusińskich i nie tylko, każdy mógł też podziwiać wspaniałe maszyny, na których przyjechali członkowie klubu Wielkopolscy Fani Motocykli. Dla dzieci motocykliści przewidzieli również przejażdżki po płycie boiska. Przejechać można się było również na kucyku, a także poskakać na trampolinie, zjeść watę cukrową i pyszne ciasto.

Wśród całej masy atrakcji nie zabrakło również czegoś „dla ducha”. Przerwy między turniejowymi zmaganiami umilali zgromadzonym uczniowie ze szkoły w Cieninie Kościelnym, prezentując wspaniałe umiejętności wokalne oraz muzyczno-taneczne.

Zmagania sołectw poprowadzili Anna Kusiołek, prezes stowarzyszenia Razem Możemy Być Lepsi oraz Henryk Kusiołek, przewodniczący Rady Rodziców. Nad przebiegiem sportowej rywalizacji czuwali nauczyciele szkoły oraz komisja sędziowska, która bacznie obserwowała rywalizację i zliczała punkty. Patronat honorowy nad „Cieniniadą” objęła wójt gminy Słupca Grażyna Kazuś, która ufundowała puchary dla zwycięzców. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Na zakończenie niedzielnego wieczoru organizatorzy zaprosił wszystkich na zabawę taneczną, podczas której gorące rytmy serwował zespół Extreme.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *