Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Kłusownicy i mnóstwo śniętych ryb na Jeziorze Powidzkim

Prawdziwa katastrofa na Jeziorze Powidzkim. Na plaży w Anastazewie na brzeg wyrzuconych został mnóstwo śniętych ryb. Jak się okazuje jest to związane z działaniem kłusowników.

Zdjęcie obrazujące całą sytuację otrzymaliśmy od jednej z naszych czytelniczek. Zapytanie w tej sprawie skierowaliśmy do odpowiednich organów.

-Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w odpowiedzi na Pana zapytanie z 17 marca 2020 r., informuje, że Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Nadzoru Wodnego w Słupcy sprawdzili zgłoszone zdarzenie.

Z rozpoznania wynika, że śnięte ryby pojawiły się na Jeziorze Powidzkim na plaży w m. Anastazewo, gm. Powidz. Po rozmowie z użytkownikiem rybackim Jeziora Powidzkiego Panem Jerzym Warszawskim firma LANWAR, stwierdzono, że śnięte ryby pochodziły z nielegalnie zastawionych sieci kłusowniczych.

Pan Jerzy Warszawski zobowiązał się do uporządkowania i zutylizowania śniętych ryb.Informujemy, że pracownicy Nadzoru Wodnego w Słupcy na bieżąco będą monitorować sytuację w terenie- czytamy w otrzymanej odpowiedzi.


Najnowszy komentarz
  • Co za dziady? Złodzieje i niszczyciele. Jaja urwać to za mało.

Dodaj komentarz