Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nielegalny postój taksówek w Powidzu

Powidzcy taksówkarze mają w weekendy pełne ręce roboty, bo głównie rozwożą amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w jednostce nieopodal. Niestety często czekają na swoich pasażerów w miejscach do tego nieprzystosowanych. Interweniowali wielkopolscy inspektorzy, policjanci i żandarmeria.

10 grudnia, w ramach wspólnych działań kontrolnych przy współudziale Żandarmerii Wojskowej w Powidzu oraz funkcjonariuszy Policji ze Słupcy, poddano kontroli kierowców, którzy na terenie gminy Powidz wykonywali krajowy transport drogowy osób taksówką.

Ustalono, że kierowcy na miejscu do tego nieprzeznaczonym urządzili sobie postój taksówek, co było bezpośrednią przyczyną podjętych działań kontrolnych. Inspektorzy z Konina skrupulatnie sprawdzili dokumenty kierowców, którzy zostali tego dnia pouczeni o braku możliwości parkowania w miejscach do tego niewyznaczonych oraz objętych zakazem postoju.

W jednym przypadku kierowca, a zarazem właściciel przedsiębiorstwa, nie posiadał ważnych badań technicznych taksówki. Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny, a za brak badań pojazdu przewoźnika czeka postępowanie administracyjne.

 

 

TEKST/FOTO: WITD Poznań


Najnowsze komentarze
  • Nadaj mają to w d….. , Nie można przejechać tak zastawiana jest droga . Ciekawe kiedy amerykaną jeszcze postawią dom publiczny ?

    • Przcież jak postawią dom publiczny to nie będzie taksówek. Gdzie ta logika u ludzi?

  • Niech się ci kierowcy cieszą że to tylko ITD a nie Policja skarbowa, bo w Powidzu nikt nie nabija na kasę i jazda bez taksometru a M$M to do Gniezna Amerykanca przywiozą za 80 zl

  • żal dupe ściska :)

Dodaj komentarz