Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Niezbecki pyta o finanse szpitala

Nie milkną echa odwołania z funkcji dyrektora szpitala Rafała Spachacza. O stan finansów placówki w swojej interpelacji pyta radny, Przemysław Niezbecki.

Przypomnijmy, że uchwałę o odwołaniu pełniącego obowiązki dyrektora, Zarząd Powiatu Słupeckiego podjął 1 czerwca. W jego obronie stanęli pracownicy SPZOZ.

Trzy dni później Przemysław Niezbecki zrezygnował z członkowska w koalicji rządzącej Powiatem Słupeckim.-Poczułem się troszeczkę z boku, jeżeli chodzi o decyzyjność Zarządu Powiatu. To główny powód mojego wyjścia z tej koalicji- mówił dla TVP Poznań słupecki lekarz.

Zaraz potem wystosował interpelację, w której dopytuje o stan finansowy szpitala. -Proszę o udostępnienie pisma przedłożonego na koniec maja 2021r. zawierającego informację o Stanie środków pieniężnych SPZOZ na koniec maja 2021 r- czytamy w interpelacji.

W poniedziałek miało miejsce pożegnanie Rafała Spachacza. W materiale z tego wydarzenia przygotowanym przez poznańską TVP możemy usłyszeć, że w czasie kiedy szpital był przeznaczony tylko dla pacjentów covidowych placówka wypracowała zysk.

-Niniejszym przedstawiam zestawienie przychodów i kosztów SPZOZ w Słupcy za miesiąc kwiecień 2021 r. oraz narastająco od 1 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r. (wg stanu księgowań na dzień 19 maja 2021). Prognozowany zysk netto w SPZOZ za okres od 1 stycznia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r wynosi + 3 143 684,32 zł- czytamy w odpowiedzi na interpelację Niezbeckiego.

 

Spachacz odwołany. Zmiana na stanowisku dyrektora szpitala.

 

“Jesteśmy murem za dyrektorem Spachaczem i doceniamy jego zasługi”

 

Niezbecki poza powiatową koalicją

 


Najnowsze komentarze
  • W BIP Starostwa powiatowego w Słupcy jest już odpowiedź na interpelację.

  • Prawie 3,5 milionów zysku netto

  • A tacy koledzy byli chłopaki jak zwalniali Wiśniewską i co?? Wtedy nikt nie mówił głośno ile zostawiła kasy na koncie szpitala? Hulali za kasę zgromadzona przez nią i obwieszczali tryumfy. Spachacz wydał wszystko co było możliwe do wydania i poróżnił chłopaków. Pójdzie sobie do Tadzia a chłopcy we własnym gów…e będą się pogrążać. Brawo Rafcio, choć wcale mi Ciebie szkoda nie jest.

  • Leczenie pacjentów covidovych było relatywnie tanie a dotacje duże.

Dodaj komentarz