Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niezwykła opowieść o wybawcy polskich Tatr

Takiego wydarzenia jeszcze u nas nie było. W piątek, 24 maja na naszej scenie miała miejsce prapremiera spektaklu „Wewnętrzny żywot Władysława Z.”.

Sztuka, która powstała z okazji obchodów Roku Władysława Zamoyskiego, ukazuje jego barwne życie dwutorowo: jednocześnie jako małego chłopca i dojrzałego już mężczyzny. Opowieść pełna jest ciepła i humoru, a przybliżając postać Zamoyskiego od nieznanej dotąd, bo zwyczajnie ludzkiej strony, składania do zadumy i wzrusza.

W rolę tytułową wcielił się reżyser spektaklu – Artur Romański, aktor Teatru Animacji, znany doskonale poznańskiej publiczności z fantastycznych ról w takich spektaklach jak „Molier” czy „Zielona Gęś”.

O oprawę muzyczną zadbała Monika Woźniak – laureatka Stypendium Młoda Polska, pianistka i klawesynistka, współpracująca z poznańską orkiestrą barokową Accademia dell’Arcadia. Artystka zagrała na historycznym fortepianie, którego oryginalne brzmienie przeniosło słuchaczy do czasów minionych.

Spektakl został zrealizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Sztuki w Poznaniu we współpracy z Fundacją Zakłady Kórnickie. Patronat honorowy objął nad nim Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pt. „Zamoyski. Ziemianin z Kórnika – Władca Tatr”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *