Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Niezwykły regał trafił do Słupcy

Od wczoraj w Muzeum Regionalnym w Słupcy oglądać można nietypową wystawę książek autorskich. To część projektu „Regał”, którego twórcami są młodzi graficy.

Regał, czyli spotkania z książką autorską, to w założeniu rodzaj wystawy objazdowej połączonej ze spotkaniami i warsztatami prowadzonymi przez samych autorów. Projekt został zainaugurowany wczoraj, a pierwszym przystankiem na mapie jego podróży przez Polskę było właśnie Muzeum Regionalne w Słupcy. Teraz, każdy może przyjść, przycupnąć na wygodnej poduszce i przenieść się w świat wyjątkowych książek, których nie można spotkać nigdzie indziej.

Dominika Czerniak, pomysłodawczyni projektu

 

 

Autorami książek są głównie absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, m.in. wspomniana już Dominika Czerniak, Joanna Bartosik i Bartosz Choryan. To właśnie oni, w kolejnym etapie projektu, prowadzić będą warsztaty na podstawie książek, które znalazły się w Regale. Zapisów na warsztaty dokonywać można w Muzeum Regionalnym w Słupcy. Tam też zgłaszać się mogą osoby, które stworzyły już własną książkę autorską i chciałby, żeby i ona znalazła się w Regale. Więcej informacji znaleźć można także na profilu Regału na facebooku. W muzeum wystawa pozostanie do 15 października. Zapraszamy do odwiedzania placówki!


Brak komentarzy

Dodaj komentarz