Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Niezwykły spektakl na Dzień Dziecka

Tego jeszcze nie było! Wczoraj w Strzałkowie, na jednej scenie oglądać można było m.in. Królewnę Śnieżkę, Kopciuszka i Szewczyka Dratewkę. Wszystko za sprawą wyjątkowego przedstawienia z okazji Dnia Dziecka.

Z inicjatywą wystawienia przedstawienia dla dzieci w dniu ich święta wyszli członkowie sekcji teatralnej Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Scenariusz napisała Mirosława Drzewiecka, reżyserią zajęła się Marianna Czajkowska, pozostali wcielili się w powierzone im role. Dodać należy, że role te nie były byle jakie. W przedstawieniu pt. „W krainie Baju Baju” spotkać można było m.in. Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Szewczyka Dratewkę czy Roszpunkę. Doskonale wszystkim znane bajkowe postacie przybyły na spotkanie z Królem Lulem władającym tytułową krainą Baju Baju. Dorosłym aktorom towarzyszyły dzieci z klasy If Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie. Międzypokoleniowy spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę i bardzo przypadł do gustu publiczności złożonej z najmłodszych uczniów szkół podstawowych w Strzałkowie i Wólce. Na zakończenie, obecna na sali zastępca wójta gminy Lidia Śmidowicz złożyła dzieciom najlepsze życzenia z okazji ich święta, a aktorzy poczęstowali wszystkich słodkościami. Kolejne przedstawienie już dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury o 10:00. Tym razem skierowane jest ono dla przedszkolaków.

W przedstawieniu udział wzięli: Marianna Czajkowska, Bogusława Hierowska, Krystyna Dębowska, Lucyna Chłędowska, Elżbieta Karcz, Jadwiga Kołodziejczak – Baran, Anna Maciejewska, Agnieszka Maciejewska, Mirosława Drzewiecka, Danuta maciejewska, Stanisław Baran i Teresa Goślińska oraz dzieci: Bartek Wiśniewski, Wojtek Burdasz, Sara Matysiak, Kalina Janiszewska, Rozalia Wujczyk, Julia Szymfeld, Amelia Sawuć, Kamila Kasprzak, Wiktoria Boguś i Wiktoria Kuźnarek. Scenografię przygotowała Katarzyna Matysiak.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz