Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Niszczona zieleń, rowery na pomostach, brudne toalety. Nie szanują nowej promenady.

Temat promenady nad Jeziorem Słupeckim został poruszony podczas miejskich komisji.

Okazją ku temu był regulamin, jaki na dzisiejszej sesji mają przyjąć miejscy radni. Niestety obiekt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie wszyscy potrafią uszanować. TUTAJ pisaliśmy już o uszkodzeniu tamtejszego basenu. Jak się okazuje to tylko jeden z nielicznych incydentów, które zgłaszali sami mieszkańcy ale i radni.

Regulamin, jaki ma zostać przez nich przyjęty zakłada między innymi zakaz jazdy rowerem i hulajnogą zarówno po promenadzie, jak i pomostach.  Jak się okazuje miłośników tego typu aktywności nie brakuje, a sam zapis ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

– Jazda rowerem po samej promenadzie to jeszcze nic, ale mieszkańcy jeżdżą pomostem w stronę Kopca Szwedzkiego, mówiła radna, Katarzyna Rybicka, która wskazywała również konieczność instalacji dodatkowych koszy na śmieci oraz ławek w tym miejscu. O wyznaczenie miejsc, na których mogłyby usiąść osoby niepełnosprawne apelowała z kolei Lila Kasprowicz.

W związku z aktami wandalizmu podnoszony był także temat możliwości zatrudnienia ochrony obiektu, jednak ten wiązałby się ze zbyt wysokimi kosztami. Promenada jest monitorowana 24 godziny na dobę przez 11 kamer, a ci którzy będą dokonywać zniszczeń mogą ponieść poważne konsekwencje.

Od jednego z naszych czytelników otrzymaliśmy zdjęcia toalet znajdujących się na promenadzie, które tak wyglądały po weekendzie majowym. Niestety to nie pierwszy tego typu przypadek. – Wyłoniliśmy już firmę, Zakład Aktywności Zawodowej, która będzie sprzątała toalety. Do tej pory robiliśmy to na bieżąco, to jest koszt w okolicach 8 000, 9 000 zł miesięcznie – tłumaczył burmistrz, Jacek Szczap.

O ostatecznym kształcie regulaminu korzystania z promenady poinformujemy na naszej stronie.

 

Uszkodzili basen nad jeziorem w Słupcy

9 odpowiedzi

  1. DLA KOGO MY TO WSZYSTKO ROBIMY? PRZECIEŻ CZŁOWIEK CYWILIZOWANY SIĘ TAK NIE ZACHOWUJE. KARY, KARY, KARY1 FINANSOWE. DOBRZE, ŻE JEST MONITORING.

  2. To jest miejsce publiczne nalezy po sobie zostawic porzadek , w domu tez taki syf zostawiacie w łazienkach !!! Tez jestem za karami ! Co nowego to zaraz jest niszczone lub uszkodzone w Słupcy !!!!po tym koncercie jeszcze wiecej bedzie strat !

  3. Przykład idzie z góry…mąż radnej Czaplińskiej też jeździ rowerem pomostem w stronę Kopca. O czym my zatem mówimy…

    1. Radna też jeździ. Mam zdjęcia. Pokaże po głosowaniu w sprawie regulaminu. Ciekawi mnie czy dziś po raz pierwszy zabierze głos na sesji w tej właśnie sprawie. Ciekawi mnie również uchwała w sprawie podwyżki opłat za przedszkole. Kto i jak zagłosuje.

  4. Poczekajmy na skuterki i motocykle, quady i inne gadżety… niech ktoś z jajami się za to weźmie i zrobi porządek. Regulamin jak i znak powinien stać, że tam poruszamy się pieszo! Może nie jest to jakiś wyczyn wielki z tymi rowerami ale bez przesady na promenadzie jak i pomostach się spaceruje a nie jeździ… SŁUPCA MENTALNIE NIE GOTOWA

  5. Tylko monitoring i surowe kary mam nadzieję pomogą,ludzie są krytyczni ale tylko wobec innych,nie nauczeni dbać o takie podstawe sprawy,brudasy…więc tylko kary finansowe ,bez ulg….

  6. 8 – 9 tys na miesiąc za sprzątania 6 toalet? Ja zrezygnuje z pracy za taką kasę. I jeszcze tak wyglądały… no to za dużo się chyba nikt nie narobił. Gdzie była firma sprzątająca albo kto kolwiek do pilnowania porządku w mega ciepły weekend majowy….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *