Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Noc w Bibliotece Gminy Strzałkowo

Pod takim hasłem zorganizowana została tegoroczna Noc Bibliotek w Strzałkowie.

– Wydarzenie odbyło się 10 maja i wpisane było w coroczne obchody Tygodnia Bibliotek. Dla nas to już jedenaste takie wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Za każdym razem temat eventu jest inny i prowadzi go zaproszony przez nas gość.

W tym roku zależało nam, by uczestnicy, a była to młodzież z Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzałkowie oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wólki, pobudzili swoją wyobraźnię, kreatywność i pogłębili wiedzę na temat ekologii i klimatu. Naszymi niezwykłymi gośćmi byli Kinga Rybarczyk i Norbert Ogoniak Art of Mind – Cyrkowe Warsztaty – Cyrkowo oraz Marta Zawrocka i Adam Sowiński Vanara Sun.

Noc podzielona była na trzy części. Pierwsza, to pokaz sztuki cyrkowej i magii, nauka chodzenia po linie, tzw. slackline i na szczudłach oraz tworzenie własnych rekwizytów do żonglowania. Trwała od godz. 18.00 do 23.00.
Sztuka cyrkowa ma pozytywny wpływ na wszechstronny rozwój. Rozwija umiejętności motoryczne, poprawia koncentrację i koordynację wzrokowo-ruchową, dodaje pewności siebie, rozwija umiejętności interpersonalne, komunikacyjne oraz edukuje.

W drugiej części młodzież brała udział w warsztatcie tworzenia zinów o tematyce ekologicznej. Ta część trwała od godz. 24.00 do 2.00 w nocy. Zin, fanzin (skrót od ang. fan magazine[1]) – rodzaj nieprofesjonalnego pisma tworzonego przez osobę bądź grupę osób – miłośników jakiegoś tematu. Wśród zinów wyróżnia się m.in. tzw. artziny, czyli formę zinów stanowiącą nośnik sztuki – np. koncentrujące się na prezentowaniu opowiadań, poezji, grafiki. Twórcy stosują różne techniki typu kolaż, ręczne nanoszenie graffiti typu szablonowego na kolejne egzemplarze, czy eksperymentalne próby językowo-obrazowe.

Nasi goście to artyści i profesjonaliści, którzy od kilku lat zajmują się swoją dziedziną sztuki.Zachęcamy do zajrzenia na ich profile na Facebooku, Instagramie lub stronie internetowej. Trzecią część nazwaliśmy „Pomiędzy regałami” , gdzie młodzież dowolnie spędzała czas: grała w gry planszowe, czytała książki, nie zabrakło również kalamburów o 4.00 nad ranem.

To była odkrywcza i twórcza noc, która skończyła się 11 maja o 6.00 nad ranem. Dziękujemy serdecznie młodzieży, która po raz kolejny udowodniła, że jest wspaniała, kulturalna, zaangażowana w działania i potrafi spędzić czas bez telefonu i komputera.

Podziękowania kierujemy również do wójta Gminy Strzałkowo, Tomasza Gałana, który zaangażował się w przygotowanie Strzałkowskiej Strefy Relaksu na nasze plenerowe działania.Serdecznie dziękujemynauczycielkom: Beacie Głodkowskiej, Irenie Maćkowiak za opiekę nad uczestnikami.

Nie zawiodła nas również Katarzyna Przyjazna, właścicielka Pizzeri Sycylia w Strzałkowie. Jak zawsze pizza dotarła punktualnie i z gratisem. My również, cały zespół Biblioteki byłyśmy bardzo dzielne i włożyliśmy nasze serca w przygotowanie tego wydarzenia Na koniec pragniemy tylko przypomnieć, że Noc w Bibliotece to zamknięta impreza, na którą są zapisy – czytamy na stronie placówki.

 

 

FOTO: Biblioteka Gminy Strzałkowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *