Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Noc wolności w muzeum

Wolność była tematem XI słupeckiej Nocy w Muzeum. Wydarzenie wpisało się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczął spektakl w wykonaniu grupy teatralnej „Human sapiens” z słupeckiego LO pod kierunkiem Anny Halaby i Anny Czerniak. Warto dodać, że młodzi aktorzy towarzyszą Nocy w Muzeum od 11 lat zaskakując swoją interpretacją i aktorskimi umiejętnościami podczas autorskich spektakli teatralnych.

Po przedstawieniu przyszedł czas na zwiedzanie muzeum. Specjalnie na tę okazje przygotowano dwie wystawy. Pierwsza poświęcona jest Komendzie Lokalnej  POW w Słupcy. Dzięki publikacji Mariana Jareckiego „Aby pamięć  nie zaginęła ” wydanej w 2001r. stworzone zostało wyjątkowe tablo upamiętniające 74 członków słupeckiego POW -u. Druga wystawa o  Legionach Polskich powstała w oparciu o interesujący zbiór kartek pocztowych, patriotycznych, których właścicielem jest Artur Kamiński .

Przed muzeum na zwiedzających tradycyjnie czekało stoisko gastronomiczne, w którym młodzi kucharze z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy serwowali ulubione smaki Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ostatnim punktem wieczoru był wspaniały koncert Ferajny z Hoovera. Młodzi muzycy, którzy przyjechali do Słupcy z Warszawy zaprezentowali doskonale wszystkim znane piosenki z czasów okupacji, pieśni legionowe i wojenne. Repertuar był bardzo różnorodny, a wykonania radosne i energetyczne, choć nie brakowało także refleksyjnych i poważnych utworów. Publiczność była zachwycona.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz