Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nocny pożar w Myszakówku

Dziś w nocy doszło do pożaru budynku produkcyjno-handlowo- usługowego w gaszeniu którego brało aż 10 zastępów straży pożarnej z naszego powiatu.

Około godziny 01.15 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy wpłynęło zgłoszenie o płonącym budynku garażowym w zwartej zabudowie w miejscowości Myszakówek, gm. Zagórów. Osoba dzwoniąca poinformowała, że zagrożone są pozostałe zabudowania oraz budynek mieszkalny. Na miejsce zostały wysłane 3 zastępy i 7 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz 7 zastępów i 29 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Myszakówka, Lądku, Zagórowa, Łomowa i Kamienia.W chwili przybycia pierwszych zastępów pożarem objęte było poddasze oraz dach budynku. Po zabezpieczeniu i oświetleniu terenu akcji i dokonaniu wstępnego rozpoznania przez dowodzącego działaniami, teren został podzielony na dwa odcinki bojowe. Na źródła ognia z drabin przenośnych oraz podnośnika podano cztery strumienie wody w natarciu, natomiast w obronie sąsiednich budynków jeden strumień wody. Strażacy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Przy użyciu kamery termowizyjnej, sprawdzono poddasze oraz pozostałe pomieszczenia, usunięto częściowo spaloną więźbę dachową oraz z uwagi na bezpieczeństwo obalono środkowy szczyt budynku. W wyniku zaistniałego zdarzenia źle poczuł się jeden z mieszkańców, ratownicy udzielili wsparcia psychicznego oraz podali tlen. Po przebadaniu przez ratownika medycznego osoba ta została zabrana do szpitala w Słupcy. Teren wokół budynku zabezpieczono taśmą i zakazano użytkowania do czasu wydania opinii przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

TEKST/FOTO: mł. bryg. Dariusz Różański/KP PSP Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz