Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nocny pożar w Zagórowie

 

Siedem zastępów i 23 strażaków walczyło dzisiaj w nocy w pożarem budynku gospodarczego przy Urzędzie Miasta w Zagórowie. Niebezpieczeństwo było o tyle duże, że zagrożone były również sąsiednie zabudowania, w tym Ratusz.

Zgłoszenie o płonącym budynku wpłynęło do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Słupcy o 2:31. Na miejsce zostały wysłane zastępy strażackie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Zagórowa, Kopojna i Trąbczyna oraz Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy.

Kiedy strażacy przybyli na miejsce, pożarem objęty był już cały drewniany, pokryty papą dach budynku. Zagrożone były także sąsiednie zabudowania. Podano w sumie trzy strumienie wody na źródło ognia oraz dwa w obronie sąsiednich budynków.Po ugaszeniu płomieni strażacy dokonali rozbiórki konstrukcji dachowej oraz wynieśli z wnętrza obiektu zgromadzone wyposażenie. W końcowej fazie akcji używając kamery termowizyjnej sprawdzili również, czy nie występują jeszcze zarzewia ognia. Z ogniem walczyło 7 zastępów i 23 strażaków.

FOTO/TEKST mł. bryg. Dariusz Różański; Zdjęcia: KP PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *