Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

„Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych.”

Słupeccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili specjalne działania profilaktyczne wraz z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Koninie w ramach ogólnopolskiej akcji „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych.”

Nikogo chyba nie należy przekonywać, że zderzenie z sarną, łosiem czy dzikiem podczas jazdy samochodem może skończyć się tragedią. Zwierzęta nie znają znaków, dlatego jadących autem może uratować tylko zachowanie szczególnej ostrożności i mniejsza prędkość.

Kolizje z udziałem dziko żyjących zwierząt zdarzają się często, zwłaszcza w okresie lata i jesieni. Wtargnięcie na jezdnię zwierzyny leśnej grozi kolizja, a nawet utratą zdrowia lub życia osób znajdujących się w pojeździe. Aby wyczulić kierowców na powyższe zagrożenie słupeccy policjanci przeprowadzali kolejną akcję mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak podróżujących samochodami, jak i zwierzyny leśnej.

Na miejsce przedsięwzięcia wybrano najbardziej newralgiczne miejsca na terenie powiatu słupeckiego, gdzie dochodzi do dużej liczby zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny. Działania polegały na uświadamianiu kierowców o czyhających zagrożeniach. Mundurowi przypominali o zachowaniu bezpiecznej prędkości i zwracaniu uwagi zwłaszcza na znak A-18b „Uwaga dzikie zwierzęta”.

Kierowcy otrzymywali instrukcję jak zachować się w sytuacji, gdy zwierzyna będzie stała na drodze oraz jak postępować, gdy dojdzie już do zdarzenia drogowego. Policjanci przekazywali kierowcom tematyczne ulotki oraz zapachy z logo akcji. Materiały edukacyjno-informacyjne przekazane zostały przez PZŁ i partnerów akcji.

Pamiętaj! Jadąc drogą w w okolicach lasów, czy łąk zdejmij nogę z gazu!

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz