Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowa bieżnia, nowe rekordy

Minione dwa dni na słupeckim stadionie minęły pod znakiem lekkiej atletyki. Mistrzostwa Powiatu, które rozegrane zostały na nowej bieżni przyniosły jednocześnie nowe rekordowe wyniki młodych sportowców.

We wtorek na Stadionie Leśnym w Słupcy rozegrano Mistrzostwa Powiatu Słupeckiego w Lekkiej Atletyce Gimnazjów. Najlepszym zawodnikom medale wręczali znakomici lekkoatleci Artur Partyka, Małgorzata Sobańska, Adam Kaczor, Tomasz Szymkowiak i prezes Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki Artur Kujawiński. Na mistrzostwach odnotowano dwa nowe rekordy. W biegu na 300 m, nowy rekord powiatu z czasem 38.86 ustanowił uczeń Gimnazjum w Ostrowitem Kacper Mrugalski. Poprzedni najlepszy wynik konkurencji należał także do zawodnika gimnazjum z Ostrowitego, a na tablicy rekordów widniał od roku 2002. Z kolei aż o 8 sekund rekord powiatu w biegu na 1000 m poprawił Marcin Walczak z gimnazjum w Słupcy, który z czasem 2:44.16 na długo zagości w tabeli najlepszych rezultatów. Na co dzień słupecki zawodnik trenuje w Olimpii Poznań.

Dzień później w 4 boju lekkoatletycznym rywalizowały podstawówki. Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwyciężyło Strzałkowo. Nie lada wyczynu dokonała Nikola Mrugalska, uczennica SP w Koszutach, która ustanowiła trzy rekordy powiatu. Triumfowała w skoku w dal z wynikiem 4.70, biegu na 60 metrów z czasem 8.42 sekundy i biegu na 600 metrów, gdzie na metę dotarła z czasem 1:56.42. Ponadto uczennica Jerzego Szymczaka w klasyfikacji indywidualnej zgromadziła na swoim koncie 326 punkty, co także jest najlepszym jak dotąd wynikiem. Awans do Finału Rejonowego uzyskały trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii. Odbędzie się on w Słupcy już 12 maja.  Pod tekstem znajdziecie linki do dokładnych wyników z zawodów na stronie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego oraz obszernych fotorelacji na naszym portalu.

LA Gimnazjum
Wyniki
Fotogaleria

4 Bój LA SP
Wyniki
Fotogaleria

TEKST: Twoja Słupca.pl/MOS Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz