Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowa część słupeckiego szpitala oficjalnie otwarta

Dziś w placówce zorganizowana została uroczystość, która podsumowała rozbudowę obiektu rozpoczętą w 2017 roku.

Wartość samego dobudowanego budynku to 28 233 803 zł. Z kolei koszt nowego wyposażenia zamknął się w kwocie 2 530 494 zł. W sumie daje to wartość prawie 31 milionów.

Informacje związane z rozbudową zaproszonym gościom przedstawił dyrektor Maciej Sobkowski. Jak tłumaczył nowa część funkcjonuje już w około 80%.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki wsparciu niemal wszystkich Gmin Powiatu Słupeckiego, które dołożyły do niej w sumie ponad 6 milionów złotych. Ponad 7 milionów na wyposażenie trafiło z Funduszów Rządowych. Inwestycja była dość skomplikowana do przeprwoadzenia. Po drodze pojawiły się różnego rodzaju trudności w jej realizacji.

 

 

Podczas uroczystości odsłonięto także odnowioną tablicę pamiątkową poświęcona patronowi szpitala dr Romanowi Grzeszczakowi. Symbolicznego otwarcia nowej części dokonał jego syn.

To jednak nie koniec inwestycji związanych ze szpitalem. Jeszcze we wrześniu ma się zakończyć termomodernizacja starej część budynku. W trakcie jest także cyfryzacja obiektu i dokumentacji medycznej.

Szpital będzie chciał także rozwijać nowe działalności, które pozwolą na finansowanie kosztów jego utrzymania. W planach są między innymi zabiegi związane z chirurgią onkologiczną.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz