Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowa inicjatywa MOS-u

Turniej rekreacyjny dla klas I-III to nowy pomysł Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Słupcy. Impreza zorganizowana zostanie w czerwcu.

-Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Słupcy jest organizatorem wszystkich zawodów sportowych i sportowo-rekreacyjnych dla uczniów szkół  podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w Powiecie Słupeckim. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które dotyczą szkół podstawowych udział biorą przede wszystkim uczniowie klas najstarszych tych placówek. Do tej pory brakowało imprez sportowo-rekreacyjnych dla uczniów klas I-III, a zainteresowanie ze strony rodziców, nauczycieli a przede wszystkim samych dzieciaków w tym temacie jest bardzo duże. Dlatego też postanowiliśmy przygotować coś specjalnie dla nich– tłumaczy dyrektor MOS-u Dariusz Mielcarek.

Tak powstał pomysł zorganizowania Turnieju Rekreacyjnego. Każda szkoła ma prawo wystawić do rywalizacji jedną reprezentację składającą się z 30 uczniów, po 5 dziewczynek i 5 chłopców z każdej z klas. Będą oni uczestniczyć w kilku konkurencjach jak chociażby wyścig z pałeczką sztafetową, wyścig raków, czy slalom z woreczkiem na głowie, a także wielu innych.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja sportu i rekreacji poprzez gry i zabawy, a także integracja dzieci ze szkół naszego powiatu. I Turniej Rekreacyjno-Sportowy klas I-III szkół podstawowych zorganizowany zostanie już 10 czerwca o 10:00 na kompleksie boisk Orlik przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. W przypadku złych warunków atmosferycznych impreza przeniesiona zostanie do hali MOSiR w Słupcy.

FOTO: MOS Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *