Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowa motopompa dla OSP Kąpiel

Do Ochotniczych Straży Pożarnych z Wielkopolski przekazane zostały specjalistyczne motopompy pożarnicze. Jedną z nich otrzymali druhowie z OSP Kąpiel.

– Pomoc była możliwa dzięki dofinasowaniu z budżetu Województwa Wielkopolskiego, który dofinansował zakup niezbędnego sprzętu w 70 proc. jego wartości. 30% stanowią środki pochodzące z budżetu gminnego.

W ramach „Programu Rozwoju Ochotniczych Straży Pożarnych w Województwie Wielkopolskim na lata 2021-2030” po raz kolejny do OSP zostały przekazane pieniądze, które umożliwiły zakup specjalistycznego sprzętu.

W 2023 roku z budżetu Województwa Wielkopolskiego przeznaczono 3 mln zł na dofinasowanie zakupu niezbędnych urządzeń i wyposażenia dla jednostek OSP.

Przekazana motopompa będzie stacjonować przy OSP Kąpiel. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego, Marszałkowi Krzysztofowi Grabowskiemu, Zarządowi Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Poznaniu, Dyrektorowi Zarządu Wykonawczego Mariuszowi Roga oraz Radzie Gminy Ostrowite! Niech służy!- relacjonuje wójt Gminy Ostrowite, Mateusz Wojciechowski.

 

 

FOTO: Gmina Ostrowite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *