Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowa przystań żeglarska ma powstać w Powidzu

Inwestycję przy Jeziorze Powidzkim ma w najbliższym czasie zrealizować Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Powstanie ona na tak zwanej Dzikiej Plaży. – Od wielu lat I Liceum Ogólnokształcące prowadzi tam klub żeglarski „Chrobry”.

Inwestycja obejmować będzie budowę ośrodka, slipu, pomostów i żaglowni (hangaru). Teren zostanie także częściowo ogrodzony. Jej szacunkowy koszt to 2 mln złotych.

Aktualnie przygotowywana jest dokumentacja projektowa. Nowa przystań żeglarska ma zapewnić aktywny wypoczynek i szkolenie żeglarskie dla I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie oraz innych ponadpodstawowych szkół Powiatu Gnieźnieńskiego – informuje Dyrektor
Wydział Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, Magdalena Bartkowska.

Wizualizację projektu możecie zobaczyć w naszej galerii.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie

3 odpowiedzi

  1. Betonowanie jeziora trwa w najlepsze. Kiedys bylo na prawde czysto teraz kostka brukowa, pomosty, nielegalne konstrukcje , halas na cale jezioro emitowane przez gminne festyny itp itd . Pan wojt Powidza powinien sie zdecydowac czy chce miec Park Krajobrazowy, czyste i piekne jezioro, chociaz to moze juz za pozno czy tez drugi Skorzecin. Czekamy kiedy zabiora sie za rujnowanie Anastazewa.

  2. Wiecznie, źle! Nie idzie dogodzić. Lepiej wody dolej bo zaraz Anastazewo będzie w pobliżu kilku jezior popowidzkich.

  3. W pełni zgadzam się z tym. Źle się dzieje nad jeziorem Powidzkim. Dzika prywatyzacja prowadzona przez POSiR na Dzikiej Plaży postępuje.Postawiono temu 10 domków holenderskich podłączonych do instalacji wod-kan i elektrycznych. Stoją tam niezgodnie z prawem. Powinny być mobilne a nie są. Pan Wójt oczywiście o tym „nie wie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *