Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowa Rada Miasta Słupcy rozpoczęła pracę. Znamy pierwsze ustalenia.

Za nami pierwsza sesja IX kadencji Rady Miasta Słupcy. Obrady miały miejsce dziś w siedzibie Urzędu.

Najpierw radni otrzymali zaświadczenia o swoim wyborze oraz złożyli ślubowanie. To samo zrobił nowy burmistrz, Jacek Szczap.

Zaraz potem przystąpiono do wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady.

Zgłoszono dwóch kandydatów.  Tadeusza Markiewicza poparło 8 radnych, a Katarzynę Rybicką 7.

 

 

W głosowaniu na wiceprzewodniczących radni wybierali spośród trzech kandydatur. Najwięcej, bo 13 głosów otrzymała Lila Kasprowicz. 8 radnych poparło Bogusława Byczkowskiego, a 6 Artura Gmachowskiego. Tym samym pierwszych dwóch kandydatów zostało wiceprzewodniczącymi Rady Miasta.

Przewodniczącą Komisji Budżetu i Gospodarki Miejskiej została Barbara Biskupska – Sobolewka. W jej skład weszli także radni : Bogusław Byczkowski, Artur Gmachowski, Adam Matelski, Marcin Pietrzykowski, Radosław Węgliński i Krzysztof Wyszyński.

Z kolei pracami Komisji Oświaty i Spraw Społecznych pokieruje Krzysztof Machowiak. Ponadto obradować w niej będą:  Piotr Błoniewski, Ewa Czaplińska, Kamil Hoffmann, Lila Kasprowicz, Agnieszka Olszewska i Katarzyna Rybicka

 

3 odpowiedzi

  1. To chyba jakieś jaja.. pierwsze wystąpienie nowego burmistrza Słupcy i zamiast o tym co zamierza zrobić dla miasta to poświęcił czas na wazeliniarskie wystąpienie dziękczynne posłowi Pyrzykowi. Panie Szczap..od samego początku mówię, że nic pan nie zrobi dla miasta, pańska kadencja to czas na przetrwanie starego układu, kolesiostwa i rządów z drugiego fotela Wiejsko – Kukurydzianych. Przegrało miasto i mieszkańcy(wyborcy). To jak będzie panie burmistrzu Szczap.?

  2. Od początku przecież to było wiadomo, ślepi i głusi Ci co postawili krzyżyk na Pana Szczapa…. Pan Posełek będzie rządził nadal, do sukcesów klatę wystawi a za porażki nie będzie odpowiadał….. Żal

  3. Też tak uważam….co tam robił Pyrzyk….wszystko wskazuje ,że nadal będzie rządził za plecami fasadowego burmistrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *