Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowa rada, stare problemy

Aż pięciu głosowań potrzebowali radni z gminy Lądek, by wybrać nowego przewodniczącego rady. Ostatecznie został nim Waldemar Błaszczak, który tę funkcję pełnił również prze ostatnie cztery lata.

Wybór przewodniczącego był jednym z najważniejszych punktów pierwszej sesji rady gminy w nowej kadencji. Kandydatów do objęcia tej funkcji zgłosiło się dwóch: Waldemar Błaszczak i Katarzyna Wojewoda. Kto spodziewał się, że po zmianie kilku radnych, w gminie Lądek w nowej kadencji zapanuje zgoda i zrozumienie, już w tym punkcie mógł przekonać się, że raczej szybko to nie nastąpi. Pierwsze głosowanie zakończyło się wynikiem siedem do siedmiu, a jeden z radnych skreślił dwa nazwiska. Identyczne rozstrzygnięcie, a raczej jego brak przyniosło także drugie i trzecie podejście. W patowej sytuacji, Jerzy Czechowski, który jako najstarszy radny prowadził posiedzenie zaproponował, by zmienić kandydatów lub przerwać sesję. Radni zdecydowali jednak, że zagłosują ponownie. Tym razem Waldemar Błaszczak uzyskał siedem głosów, Katarzyna Wojewoda sześć, a dwóch radnych skreśliło obu kandydatów. Taka sytuacja niczego jednak nie rozwiązywała, ponieważ żaden z kandydatów nie osiągnął wymaganej większości. Tę udało się uzyskać dopiero w kolejnym głosowaniu i ostatecznie to Waldemar Błaszczak ponownie objął funkcję przewodniczącego rady, a Katarzyna Wojewoda została jego zastępcą.

W sesji wziął udział także świeżo upieczony wójt gminy Lądek, Artur Miętkiewicz, który w drugiej turze wyborów pokonał Waldemara Herudzińskiego z PSL. Nowy wójt zdradził nam, że swoje działania chciałby przede wszystkim ukierunkować na przyciągnięcie do gminy inwestorów, co wiązałoby się ze stworzeniem nowych miejsc pracy i dodatkowymi wpływami do budżetu.

 

 

Oficjalne zaprzysiężenie Artura Miętkiewicza na wójta odbędzie się w poniedziałek podczas sesji rady Gminy Lądek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz