Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowa szkoła w Piotrowicach już od września

Kolejne zebranie dotyczące powstania Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piotrowicach odbyło się wczoraj w Strzałkowie. To już niemal pewne, że dzieci naukę w nowej placówce rozpoczną od września.

Przypomnijmy, że pomysłodawcami powstania nowej szkoły są właściciele Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie. Nową placówkę mają wyróżniać przede wszystkim godziny pracy dostosowane do oczekiwań rodziców. Ma ona być otwarta od 6-18. Po zajęciach lekcyjnych dla dzieci będzie możliwość pobytu na świetlicy, gdzie będą one mogły między innymi odrabiać swoje zadania domowe i brać udział w kołach zainteresowań. Oprócz tego szkoła będzie czynna przez cały rok. Jej klasy mają maksymalnie liczyć 14 osób, co docelowo ma sprzyjać lepszej nauce. Dzieci codziennie uczyć będą się języka angielskiego. Dodatkowymi językami obcymi mają być niemiecki i hiszpański. Czesne wyniesie 200 zł miesięcznie na dziecko i będzie płatne przez cały rok. Siedziba szkoły ma się mieścić i w Piotrowicach, gdzie na remont czeka już przygotowany do tego budynek. Pozostaje tylko kwestia uzyskania odpowiednich zezwoleń, a czas prac remontowych ma się zamknąć w okresie jednego miesiąca.

Na zebraniu, jakie odbyło się wczoraj w Strzałkowie, w którym wzięli udział rodzice uczniów poruszano między innymi kwestie dojazdu do szkoły dzieci ze Strzałkowa. Jego koszt miałby miesięcznie wynosić 100 zł. Tak samo jak koszt obiadów i wyjazdów na basen. Ustalono też, że zajęcia na basenie razem z nauką pływania będą organizowane cztery razy w miesiącu dla chętnych uczniów w ramach zajęć pozalekcyjnych. Oprócz tego omawiano kwestię zajęć z religii, a także przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej. Na dzień dzisiejszy największym zainteresowaniem cieszą się zapisy dzieci do klas pierwszych. Jak mówi dyrektor Iwona Płocka szkoła na pewno rozpocznie działalność od września, a chętni rodzice cały czas mogą zapisywać do niej swoje pociechy.

 

 

Kontakt do Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Strzałkowie znajdziecie klikając w poniższy.

Informacje kontaktowe

 


Najnowszy komentarz
  • Nawet nie za drogo w 500 miesięczne powinno się zamknąć.

Dodaj komentarz