Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowa wojskowa bocznica kolejowa gotowa

W 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu odbyło się dziś uroczyste przekazanie w użytkowanie przebudowanej wojskowej bocznicy kolejowej.

– Inwestycja realizowana w latach 2021 – 2023 pochłonęła ponad 73 mln zł i pozwoli na zabezpieczenie realizacji zadań wojskowych w obszarze narodowym oraz sojuszniczym.

W przekazaniu bocznicy wzięli udział przedstawiciele inwestora: Wojskowego Zarządu Infrastruktury w Poznaniu z płk Tomaszem Januszem, wykonawcy: firmy STRABAG, zastępca Szefa Logistyki Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pułkownik Marek Adamowicz, były i obecny dowódca 33. BLTr w Powidzu, płk pil. Krzysztof Szymaniec i płk pil. Arkadiusz Golonka, wicestarosta Powiatu Słupeckiego Czesław Dykszak, wójtowie gmin powiatu i zaproszeni goście.

Przebudowana bocznica związana jest ściśle z infrastrukturą bazy, w skład której wchodzi: port CARGO, skład amunicji MSA, magazyn długotrwałego przechowywania – LTESM-C, składy paliw i magazyny wielofunkcyjne – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *