Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowe przedszkole powstanie w Słupcy?

Miasto Słupca chce wydzierżawić jedną ze swoich działek na konkretny cel. Jest nim stworzenie publicznego przedszkola.

W ostatnich dniach ogłoszono przetarg w tej sprawie. – Przetarg na wydzierżawienie działki położonej na ulicy Armii Krajowej tuż przy promenadzie został ograniczony do podmiotów, które wybudują tam i będą prowadzić przedszkole publiczne.

Traktujemy to postępowanie jako rozpoznanie, czy będą podmioty zainteresowane prowadzeniem przedszkola w takiej formie. Przedszkole to w naszym zamyśle ma być uzupełnieniem oferty miejskich przedszkoli, dlatego, że z naszych placówek dla najmłodszych z roku na rok korzysta coraz więcej dzieci spoza miasta, głównie z gminy Słupca.

Z uwagi na to, że ewentualna placówka będzie zlokalizowana na działce miasta, chcemy aby było prowadzone przez osobę fizyczną w formule przedszkola publicznego, co dopuszcza polskie prawo oświatowe.

Wszystkie trzy przedszkola miejskie funkcjonować będą nadal tak jak do tej pory. Właśnie rozpoczęliśmy do nich nabór i zachęcam wszystkich zainteresowanych rodziców do zapoznania się z ich ofertą- tłumaczy burmistrz, Michał Pyrzyk.


Najnowsze komentarze
  • Bardzo dobry pomysł . Oby ktoś się znalazł …będziemy mieli piękne , nowe przedszkole :)

  • Niedawno Pyzyk chciał zamykać jarzębinke, nie udało mu się a teraz chce wybudować prywatne przedszkole na gruncie miasta?! Skandal!!!

    • skąd niby pomysł, że mieli zamykać Jarzębinkę? w gazetce bartusia tak napisali?

Dodaj komentarz