Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowe rekordy, nowe medale

Tydzień po Grand Prix Polski  słupecki pływak Adam Bartkowiak walczył o medale i rekordy życiowe na kolejnej ogólnopolskiej imprezie pływackiej w Śremie. Walka ta okazała się zwycięska.

Na VI Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Śremie  na starcie stanęło ponad 320 zawodników reprezentujących 23 głównie wielkopolskie kluby. W pływalni od wczesnego poranka do późnego wieczora trwała zacięta rywalizacja. Zawodnik ze Słupcy pierwszy start na 50 metrów żabką popłynął w czasie 33,08, co dało mu złoty medal na tym dystansie.

Adam nie zawiódł również w kolejnym starcie w swoim koronnym stylu czyli klasyku na 100 metrów ustanawiając nowy rekord Konina – 1:13,04. Właśnie ten występ był najbardziej emocjonujący w całym dniu zawodów. Bartkowiak wygrał w nim ze swoim największym rywalem o 0,05 sekundy, doganiając przeciwnika dopiero na ostatniej długości basenu.

Reprezentant „Iskry” Konin na tym samym dystansie połynął również stylem dowolnym (kraulem) poprawiając rekord Konina na 1:00:38 i zdobywając równie cenny brązowy medal. Również w debiucie na dystansie na którym jeszcze na żadnych zawodach Adam nie płynął, czyli  200 metrów  stylem dowolnym uplasował się na trzeciej lokacie z nowym rekordem Konina.

Słupczanin stanął również na najniższym stopniu w klasyfikacji na najlepszego zawodnika  całych zawodów, który wybierany był na podstawie sumy punktów z trzech najlepszych startów. Jak zapewnia najlepiej wspominać będzie start na dystansie 100 metrów klasykiem, bo tak emocjonującego wyścigu w swojej pływackiej karierze jeszcze nie stoczył. Niezmiernie ucieszył go kolejny rekord życiowy w swojej ukochanej żabce. Trener Artur Baranowski jest bardzo zadowolony z występów swojego zawodnika, a także z dużych postępów wynikających z ciężkiej  pracy Adama na treningach. Życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *