Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowe wystawy w bibliotece

Od wczoraj w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo oglądać można dwie nowe wystawy: malarską i fotograficzną. Podczas wernisażu ich autorki, oprócz swoich prac promowały również ideę Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który niebawem ma powstać także w Strzałkowie.

 

Barbara Rodkiewicz pochodzi z Witkowa, jednak większość swojego życia spędziła w Poznaniu, gdzie studiowała i pracowała. Malarstwo, jak sama przyznaje, to jej sposób na emeryturę i choć zamiłowanie do malowania wykazywała już w dzieciństwie, dopiero od niedawna stało się to jej pasją.

 

 

 

 

Na wystawie w strzałkowskiej bibliotece Barbara Rodkiewicz zaprezentowała niemal wszystkie swoje dotychczasowe prace. Większość z nich stanowi martwa natura, ale nie brakuje także pejzaży czy kopii znanych dzieł, m.in. Moneta, Fałata, czy Wyczółkowskiego.

Drugą bohaterką wczorajszego wernisażu była rodowita wrześnianka, Eugenia Dolata. Emerytowana nauczycielka, od kilku lat dzięki zajęciom na Uniwersytecie Trzeciego Wieku we Wrześni, realizuje swoją pasję jaką jest fotografia.

 

 

 

 

Dobór artystek nie był przypadkowy, o czym wspomniała dyrektor placówki, Małgorzata Grzelak. Już niedługo bowiem w Strzałkowie również ma powstać Uniwersytet Trzeciego Wieku. W tej chwili nad jego formą i założeniami pracuje specjalny zespół powołany przez wójta gminy. Póki co, w bibliotece oglądać można prace obu pań. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *