Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowy chór w Zagórowie

Nowy formacja muzyczna powstała w Zagórowie. Spotkanie organizacyjne w sprawie jej założenia odbyło się w poniedziałek.

– 8 stycznia na spotkanie organizacyjne dotyczące powstania nowego chóru przybyło 30 osób, między innymi ze Słupcy i Kazimierza Biskupiego. Dopisali młodsi i starsi, co pokazało, że jest potrzeba wspólnego śpiewania.

-Będziemy śpiewać pop, rock, soul i gospel! Każdy jest mile widziany w naszych szeregach. Chodzi o to, abyśmy mieli frajdę ze śpiewania-powiedziała dyrygent Izabella Graczyk.

Po objaśnieniu zasad funkcjonowania chóru, pojawiła się kwestia nazwy: -Wymyśliliśmy dwie nazwy: Komorebi, japońskie słowo oznaczające prześwit promieni słonecznych przez korony drzew, i Bella Flow, tj. „Bella” to ja, skrót od Izabella, co po włosku oznacza także „ładna”, a „flow” to wiadomo, słowo doskonale znane młodzieży, oznaczające „przepływ, dobre wibracje i radość”- opowiadała Izabella Graczyk.

Zgromadzonym szybko przypadła do gustu nazwa Bella Flow i tym samym podmiot zyskał nazwę. Chór po dwóch kwadransach znajomości nawet wspólnie zaśpiewał, gdyż okazało się, że jedna z chórzystek świętuje urodziny. Na cześć Blanki wybrzmiało tradycyjne „Sto lat!”.

Nie zabrakło oczywiście przesłuchania. W kuluarach można było wyczuć stresującą atmosferę. Każdy uczestnik zademonstrował indywidualnie swoje umiejętności wokalne.

Najbliższa próba Belli Flow odbędzie się 16 stycznia we wtorek o godz. 18.00 w sali konferencyjnej MGOK. Zapraszamy również osoby, które nie mogły uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu. Wkrótce pojawi się fanpage chóru na Facebooku, gdzie będą zamieszczane najświeższe informacje dotyczące działalności Belli Flow. Chcesz z nami śpiewać? Dołącz do nas!

Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim chórzystom za udział w zebraniu! – czytamy na stronie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórówie.

 

 

FOTO: MGOK Zagórów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *