Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowy ekran w słupeckim kinie

Dziś w Miejskim Domu Kultury rozpoczął się montaż nowego ekranu dla kina Sokolnia.

-W ostatnich dniach listopada MDK otrzymał również z PISF dotację na zakup nowego projektora kinowego. Całość zadania to koszt 25.500 zł. MDK wnioskował o połowę czyli 12.750 zł i taką właśnie dotację otrzymał.

W PISF złożony został jeszcze drugi wniosek na zakup projektora cyfrowego dla Kina Sokolnia w Słupcy. Zadanie to kosztuje łącznie 288.900 zł, a wnioskowana kwota wynosi 144.450 zł. i to rozstrzygnięcie zakończyło się pomyślnie dla MDK.

– Rozstrzygnięty został drugi wniosek. W planach mamy zakup cyfrowego projektora laserowego dla kina „Sokolnia”. Urządzenie to jest znacznie nowocześniejsze, energooszczędne i da gwarancję prawidłowego funkcjonowania kina na wiele lat. Projektor cyfrowy SONY, który posiadamy po 11 latach jest już bardzo wyeksploatowany i niepodziewanie może ulec awarii – informuje Anita Kubicka, dyrektor MDK.

Do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożony został również wniosek na dofinansowanie remontu dachu MDK wraz z montażem klimatyzacji. Kwota dofinansowania to niepełna 300 tys. złotych, a całość zadania ma wynieść 400 tys złotych-czytamy na stronie MDK.

 

FOTO: MDK Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz