Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w Słupcy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy odebrała nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy.

To wóz z napędem 4×4 na podwoziu MAN TGM 18.320 wyposażony w silnik o mocy 235 kW. Samochód karosowała i dostarczyła firma MOTO TRUCK z siedzibą w Kielcach.

-Pojazd posiada kabinę w układzie 4+1 =1, wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 5000 l, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 l. Autopompę o wydajności 4265 l/min przy ciśnieniu 8 bar i 565 l/min przy ciśnieniu 40 bar, działko wodno – pianowe DWP 32, linię szybkiego natarcia o długości 60 m, wyciągarkę linową, maszt oświetleniowy z dwoma lampami o mocy 216 kW każda oraz 4 radiotelefony i 4 latarki.

Zakup pojazdu w kwocie 1 178 340 zł został sfinansowany ze środków budżetu państwa oraz środków pozyskanych przez KP PSP w Słupcy na Fundusz Wsparcia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Nowy samochód zastąpi eksploatowany od 2007 roku pojazd tego samego segmentu. W wymierny sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu słupeckiego pozwalając na szybsze i sprawniejsze dotarcie do zdarzeń- relacjonuje mł. bryg. Sławomir Gołębiak.

 

FOTO: JRG Słupca

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *