Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowy sprzęt do diagnostyki obrazowej w SPZOZ

Słupecki szpital zakupił nowoczesną aparaturę medyczną do wykonywania badań RTG.

-Dzisiaj w szpitalnej pracowni rentgenowskiej nowy sprzęt obejrzał starosta Jacek Bartkowiak wspólnie z dyrektorem SP ZOZ Maciejem Sobkowskim i Katarzyną Ostrowicką, kierownik zespołu techników elektroradiologii.

Urządzenie zostało zakupione z dotacji Funduszu Covidowego, którą słupecka placówka otrzymała na mocy umowy z Michałem Zielińskim, Wojewodą Wielkopolskim. Dofinansowanie wyniosło 1 120 000 zł i przeznaczone było na zakup aparatu RTG i USG.

Przypomnijmy, że dokument podpisany został 30 czerwca br. w obecności ministra Zbigniewa Hoffmanna oraz wicewojewody, Anety Niestrawskiej.

Zakup urządzenia to kolejny krok w rozwoju nowoczesnej diagnostyki obrazowej w naszym szpitalu- czytamy na stronie Starostwa.

 

 

FOTO: Starostwo Powiatowe w Słupcy


Najnowsze komentarze
  • Po co te sprzęty jak tu nie ma kto leczyć, Wigilia i trzeba było jechać do Konina bo w Słupcy lekarza nie ma. No ale fakt pokazać się można

  • Nowe sprzęty, tylko lekarzy brak. Z dzieckiem, które złamało rękę czeka się 6 godzin ,bo na SOR nie ma lekarza, następne dwie by lekarz obejrzał zdjęcie rtg i zdecydował co dalej.

  • Ja na tzw. „wieczorynce” czekałem 4 godziny na zejście lekarza z oddziału. Była sobota i tylko jeden lekarz na dyżurze na trzy oddziały.

Dodaj komentarz