Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowy, stary zarząd stowarzyszenia kobiet „Razem”

Stowarzyszenie Kobiet „Razem” z Kornat już po walnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Były podsumowania, plany na kolejne miesiące, wybrano też zarząd stowarzyszenia.

Przypomnijmy, stowarzyszenie oficjalnie rozpoczęło swoją działalność w 2012 roku. Skupia obecnie 44 kobiety, tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia posiada osiem z nich. Piątkowe spotkanie było okazją do podsumowania minionego roku. I tak, w sumie odbyło się siedem spotkań stowarzyszenia, w tym trzy posiedzenia zarządu z udziałem komisji rewizyjnej oraz cztery, podczas których obecne były wszystkie panie. Ważnymi wydarzeniami 2015 roku, które organizowały lub współorganizowały zrzeszone kobiety były: bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży z udziałem rodziców, w którym udział wzięło prawie 300 osób, dzień kobiet, w którym uczestniczyło ponad 100 pań, debata na temat „Sytuacja organizacji pozarządowych w powiecie słupeckim”, dzień matki, piknik rodzinny czy m.in. spotkanie przedświąteczne. Ale to nie jedyna działalność stowarzyszenia. Panie ściśle współpracują także z jednostką OSP w Kornatach. – Wspólnie z druhami dbamy o naszą salę i teren wokół niej. Czujemy się za nią odpowiedzialne i jesteśmy dumne, że mamy taki piękny obiekt, który dzięki naszym organizacjom tętni życiem. Wzorowa i harmonijna współpraca z druhami jest naszą dumą i motorem do dalszych działań – mówiła prezes stowarzyszenia, Beata Zimniewicz.

Oprócz podsumowań, były też plany na najbliższe miesiące. Podobnie, jak w zeszłym roku, stowarzyszenie planuje organizację dnia dziecka, dnia kobiet, pikniku rodzinnego, czy spotkania przedświątecznego oraz balu karnawałowego. – Mamy nadzieję na kolejny udany rok, w którym spotkamy ludzi dobrej woli, otwartych i gotowych na współpracę – dodała prezes stowarzyszenia, która podziękowała także wszystkim, z którymi panie prężnie współpracują. Zapytana, o to w czym tkwi tajemnica sukcesu działalności stowarzyszenia, odpowiedziała bez zastanowienia: jest to sukces każdego człowieka, który należy, czy to do stowarzyszenia, czy do OSP. Jest to gdzieś w nas, tak zostaliśmy wychowani, tak też czujemy, że ta praca społeczna jest nam też potrzebna, byśmy z dnia na dzień stawali się lepszymi ludźmi. Ona uwrażliwia, ubogaca i daje ogromną satysfakcję – odpowiedziała.

Jak przystało na spotkanie wyborcze, panie wybrały także zarząd, którego skład niemalże nie różni się od poprzedniego. I tak prezesem znów została Beata Zimniewicz, zastępcą Kinga Janaszak, sekretarzem Maria Filipowska, skarbnikiem Katarzyna Kaczmarek, kronikarzem Monika Waszak, Bożena Marszałek oraz Iwona Czerniak – członkiniami zarządu. W komisji rewizyjnej zasiadać będą: przewodnicząca Katarzyna Piasecka, wiceprzewodnicząca Sylwia Pachowiak oraz sekretarz Karolina Skorniak.


Brak komentarzy

Dodaj komentarz