Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowy trener w Strzałkowie

Marek Ficner od nowego sezonu zadebiutuje na ławce trenerskiej Polanina Hagardu Strzałkowo. Poprowadzi drużynę młodzika starszego.

Marek Ficner jest nauczycielem wychowania fizycznego w Wólce. Swoją przygodę z piłką rozpoczął już dawno temu. -Jak każdy młody chłopak marzyłem o grze w piłkę nożną. Pierwsze kroki piłkarskie rozpocząłem w wieku  14 lat w Pogoni Słupca. Trochę późno, ale trenowałem również piłkę siatkową w słupeckim klubie przez kilka lat  i trudno było pogodzić te dwie dyscypliny sportu. Następnie w wieku seniora przeniosłem się na trzy lata do Polanina Strzałkowo i na koniec do Zagórowa. Na tym moja przygoda z piłką się skończyła i zaczęło się dorosłe życie, studia, praca rodzina-opowiada Marek Ficner.

Od nowego sezonu przygodę z futbolem będzie kontynuował jak trener piłkarzy z rocznika 2002 i młodszych w Strzałkowie.- Propozycja poprowadzenia zespołu młodzieżowego pojawiła się na początku lipca. To dla mnie coś nowego wcześniej nie miałem okazji trenować żadnej drużyny piłkarskiej.  Jak zawsze dam z siebie wszystko i zobaczymy co z tego wyniknie. Mam nadzieję, że chłopcy czegoś się nauczą , a przy okazji będą się dobrze bawić i  przeżyją ciekawą przygodę z piłką– mówi nowy strzałkowski trener.

Treningi zespołu rozpoczęły pod koniec lipca. –Mam do dyspozycji grupę około 20 chłopaków którzy podchodzą do treningu z wielkim zaangażowaniem. Przede wszystkim brakuje im ogrania meczowego. Wcześniej trenowali pod okiem bardzo dobrego szkoleniowca Tomka Gałana. Niestety nie grali wcześniej w żadnej lidze i w związku z tym początek będzie trudny. Z czasem na pewno zdobędą ogranie meczowe i będą z radością i pasją uprawiać tą dyscypliną  sportu-przekonuje Marek Ficner.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *