Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

Nowy wóz, łódź i garaż dla OSP oficjalnie przekazane w Ostrowitem

Strażacy z Gminy Ostrowite mają powody do świętowania. Wszystko za sprawą nowego sprzętu jaki niedawno trafił do ich jednostek.

W piątek miała miejsce uroczystość poświęcenia samochodu strażackiego i łodzi, jakie niedawno zasiliły jednostki w OSP Ostrowite i OSP Kosewo. W tej pierwszej do użytku oddano też nowy garaż.

Inwestycja nie była by możliwa bez środków pozyskanych z Ministerstwa Finansów z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Jak tłumaczą strażacy w sezonie letnim zdarzeń na jeziorze nie brakuje, a tego typu sprzęt jest niezbędny.

 

 

Podczas uroczystości nowe wyposażenie oraz garaż zostały poświęcone. Przy okazji przekazano także świadczenia emerytalne dla strażaków OSP, którzy brali udział w akcjach gaśniczych w przeszłości. O tym jak ważnym elementem systemu bezpieczeństwa są jednostki OSP mówił wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Wydarzenie uświetnił koncert Orkiestry Dętej OSP Rychwał. To nie jedyne środki, jakie ostatnio trafiły do gmin naszego powiatu podkreślał starosta, Jacek Bartkowiak.Gmina Ostrowite ma w planach kolejne działania związane ze swoimi jednostkami OSP. Jednym z nich jest zakup nowego wozu dla OSP Jarotki.

 

*materiał sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz