Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Nowy znak ma zwiększyć bezpieczeństwo na słupeckich ulicach

Na skrzyżowaniu ulic Brunona Schulza i Żeromskiego zamontowano znak aktywny Stop z zasilaniem solarnym w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

-Znak został zainstalowany w reakcji na liczne kolizje oraz uwagi zgłaszane przez mieszkańców oraz radnego Piotra Marszałka. Koszt znaku z zasilaniem i montażem to 17 748,90 zł.

Znak aktywny Stopu (B-20) poza podstawową funkcją jaką spełnia znak drogowy, dodatkowo w sposób aktywny zwraca uwagę na siebie poprzez uruchomienie pulsowania sygnalizatorów LED w momencie gdy czujnik mikrofalowy wykryje nadjeżdżający do znaku pojazd’’ – informuje zastępca burmistrza, Jacek Szczap.

-Wcześniej, czyli ponad miesiąc temu na tym skrzyżowaniu zamontowaliśmy progi akustyczne, które mają na celu skuteczne ograniczenie prędkości pojazdów poruszających się po ulicy, na której zostały zainstalowane.

Zwiększy to dodatkowo w sposób bezpośredni bezpieczeństwo w rejonie skrzyżowania ulic Brunona Schulza i Żeromskiego. Koszt wykonania pasów akustycznych to kwota 4 797,00 zł – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *