Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O bezpieczeństwie nad wodą na pikniku w Kosewie

Na kolejny piknik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą mieszkańców naszego regionu zaprosili jego organizatorzy.

-Policjanci ze Słupcy i Orchowa, strażacy z PSP Słupca i OSP Kosewo, samorządowcy z Urzędu Gminy Ostrowite, WOPR Kosewo oraz społecznicy ze Stowarzyszenia Sołectwa Kosewo „Dwa Dęby” przygotowali na plaży OWŻ Horn w Kosewie piknik profilaktyczny.

Były pokazy ratownictwa wodnego, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpiecznych zachowań nad wodą oraz liczne gry, zabawy i tematyczne konkursy i dmuchańce. Dla wszystkich grillowe specjały i ciasto. Organizatorzy przygotowali nagrody dla uczestników m.in. sprzęty pomagające w ratowaniu osób na wodzie, przedmioty ułatwiające pływanie, czy wspomagające naukę pływania. Specjalne podziękowania dla Santander Bank Polska za rzeczowe wsparcie przedsięwzięcia.

Wydarzenie odbywało się w ramach projektu „Kręci nas bezpieczeństwo nad wodą – pierwsze wakacje po pandemii” realizowanego przez Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Słupecki.Działania odbyły się w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Unia Nadwarciańska , z którego stowarzyszenie BPS pozyskało środki finansowe na przeprowadzenie akcji- czytamy na stronie KPP w Słupcy.

 

 

FOTO: KPP Słupca


Brak komentarzy

Dodaj komentarz