Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O bezpieczeństwie w Cieninie Zabornym

Chcąc przeciwdziałać zjawisku przestępczości, której ofiarami stają się przede wszystkim osoby starsze słupecka policja prowadzi spotkania profilaktyczne, które zwiększają świadomość społeczną w tym zakresie. Do tych działań zawsze włączają się strażacy z PSP w Słupcy.

12 marca policjanci i strażacy spotkali się z kolejną grupą seniorów z gminy Słupca, z którymi rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie osób starszych. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów WRZOS oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.
Młodszy brygadier Dariusz Różański z Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej w Słupcy, zwrócił uwagę zebranych na niebezpieczeństwa płynące z nieumiejętnego rozpoznawania zagrożeń pożarowych oraz zagrożenie tlenkiem węgla.

Następnie dzięki prelekcji starszej aspirant Marleny Kukawki z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy uczestnicy spotkania zapoznali się z metodami zapobiegania przestępstwom takim, jak oszustwa, kradzieże, włamania oraz zagrożeniami w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem niechronionych uczestników ruchu. W dalszej części konferencji aspirant Dariusz Nowicki przybliżył seniorom problematykę przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz procedurę Niebieskiej Karty. Dzięki finansowemu wsparciu GOPS w Słupcy uczestnicy spotkania otrzymali poradniki „Bezpieczne życie seniorów”.

FOTO: KPP Słupca/KP PSP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *