Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O czym pamiętać podczas samodzielnego farbowania włosów?

Samodzielne farbowanie włosów w domu to coś, na co warto się zdecydować. Sprawdzi się doskonale w momencie, kiedy chcemy odświeżyć kolor, ukryć odrost lub nieznacznie zmienić tonację.

Na drogeryjnych półkach znajdziemy zarówno farby przeznaczone do koloryzacji trwałej, jak i półtrwałej i to od nas zależy, jaki efekt chcemy ostatecznie uzyskać. Z tego artykułu dowiesz się, o czym należy pamiętać, jeżeli zależy Ci na pięknej, równomiernej, ale też bezpiecznej koloryzacji włosów. 

 

Domowa koloryzacja – podstawowe zasady

O domowej koloryzacji powstało już wiele artykułów. Większość z nich mówi o tym, jaką farbę wybrać, aby uzyskać oczekiwany odcień. Wiele jest też poradników opisujących najmodniejsze kolory, które pasują do aktualnych trendów. Ciekawe propozycja ma w swojej ofercie między innymi marka L’Oréal Paris. Są to farby proste w aplikacji i pozytywnie wpływające na kondycję włosów. Ale czy wiesz, czego warto unikać podczas domowej koloryzacji, a na co zwrócić szczególną uwagę? 

 

Zabezpiecz linię włosów 

Jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której skóra na linii włosów zostanie zabarwiona przez ciemny odcień farby, możesz zastosować pewien trik. Wystarczy, że w tym miejscu posmarujesz skórę tłustym kremem. W ten sposób stworzysz barierę ochronną, która zapobiegnie przedostaniu się barwnika. Oznacza to mniej zmywania już po samym farbowaniu. Prosta metoda, a bardzo skuteczna. 

 

Zadbaj o zabezpieczenie ubrań

Pamiętaj, że farba może niszczyć ubrania. Dlatego podczas koloryzacji warto założyć na siebie taką koszulkę, której nie będzie Ci szkoda wyrzucić. W ten sposób nie musisz martwić się, że podczas aplikacji preparatu pojedyncze krople spadną na ubranie. W sklepach można kupić też jednorazowe pelerynki, które zarzucisz na ramiona. 

 

Pamiętaj o teście uczuleniowym

Bardzo ważną kwestią jest wykonanie tak zwanej próby uczuleniowej. Ma ona upewnić nas w tym, że nasza skóra nie zareaguje źle po kontakcie z farbą. W takim przypadku należy wykonać test, najlepiej w najmniej widocznym miejscu, i sprawdzić, czy przez najbliższe 48 godzin nie wystąpią niepożądane objawy. 

 

Dokładnie przeczytaj instrukcję

Czytanie instrukcji to absolutna podstawa. W ten sposób zapewnimy sobie bezpieczne użytkowanie produktu. Poszczególne farby mogą różnić się od siebie składem, dlatego zalecenia producenta są tutaj priorytetowe. Przed koloryzacją przeczytajmy dołączoną ulotkę nawet dwukrotnie. Nie pomijajmy żadnych kroków nawet wtedy, gdy wydają się nam one zbędne. Mogą mieć one duże znaczenie dla ostatecznego efektu. 

 

Nie przekraczaj wskazanego czasu

Jeżeli chcesz uzyskać taki odcień włosów, jaki obiecuje Ci producent, trzymaj się czasu, jaki podany jest na ulotce. To bardzo ważne, ponieważ zbyt długie trzymanie farby na włosach może wpłynąć negatywnie na stan skóry głowy. Nikt przecież nie chce zmagać się z podrażnionym i przesuszonym skalpem, skoro można tego uniknąć. 

 

Pamiętaj o pielęgnacji włosów

Jeżeli farbowanie włosów już jest za Tobą i cieszysz się uzyskanym efektem, to pamiętaj jednak, że późniejsza pielęgnacja także ma ogromne znaczenie. Nie chcesz przecież, aby kolor szybko wypłowiał lub wypłukał się podczas mycia. Dlatego zaleca się, aby stosować szampony, odżywki i maski, które mają pomóc w zapobieganiu takim niespodziankom. Wybierz taką linię kosmetyków, która odpowiedzialna jest za ochronę koloru. Pamiętaj też o właściwościach nawilżających. 

 

*Artykuł sponsorowany


Brak komentarzy

Dodaj komentarz