Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O gender na Uniwersytecie

Ks. Maciej Olczyk, był kolejnym gościem Strzałkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ramach zajęć sekcji geograficzno- krajoznawczej wygłosił wykład na temat gender.

Ks. kan. dr hab. Maciej Olczyk jest adiunktem Zakładu Teologii Moralnej i Duchowości na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Pełni też funkcję wicerektora gnieźnieńskiego seminarium duchownego. W swoich pracach nawiązuje do aktualnych problemów społecznych, dylematów etycznych i zachodzących przemian obyczajowych. Do Strzałkowa przyjechał, by przybliżyć słuchaczom, coraz bardziej popularny ostatnio termin gender. Temat wykładu brzmiał „Eksperyment gender- pytania nieobojętne”. Problem, choć trudny, spotkał się ze sporym zainteresowaniem słuchaczy, którzy licznie przybyli do Gminnego Ośrodka Kultury w Strzałkowie. Prelegent wyjaśnił słuchaczom czym jest gender i jakie zagrożenia ze sobą niesie.

 

 

Po prelekcji ks. Maciej Olczyk odpowiadał jeszcze na pytania obecnych na sali oraz dokonał wpisu do indeksów słuchaczy. Kolejnym gościem sekcji będzie podróżnik Andrzej Pasławski, który opowie o tajemnicach Londynu. Wykład odbędzie się w maju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *