Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O historii Polski w ciekawy sposób

Historia Polski nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piotrowicach oraz zaproszeni goście. W czwartek wzięli oni udział w występie rapera, który wiedzę na ten temat przekazuje w przystępny sposób.

Stryju, bo o nim mowa to pochodzący z Piły Dawid Stroiński, który jest autorem nietypowej płyty. Opowiada ona o historii Polski. -Gdy służyłem w wojsku poznałem nauczyciela historii, który skarżył się na podstawę programową w szkołach w tym zakresie. Mówił, że chciałby dotrzeć do młodych osób z historią Polski, która jest bardzo ciekawa. Stwierdziłem, że taki materiał w formie muzycznej przygotuję- mówi artysta.

Stworzenie albumu wymagało bardzo dużego nakładu czasu i pracy. Powstawał on w sumie trzy lata. Teraz można go posłuchać w sieci. Raper odwiedza również szkoły, które chętnie zapraszają go w swoje mury. Nie inaczej było w Piotrowicach.

– Zauważyłam większe zainteresowanie historią wśród dzieci w naszej szkole. Chciałam im pokazać nowoczesny sposób jej przekazania. Ten w formie rapu przemawia do nich o wiele bardziej. Uczniowie zareagowali na ten pomysł bardzo pozytywnie- tłumaczy dyrektor szkoły, Iwona Płocka. Występ był również adresowany do tegorocznych ósmoklasistów, którzy wkrótce wybierać będą szkołę średnią. Właśnie w Piotrowicach ma powstać nowe liceum.

-Liceum w swoim założeniu oprócz realizacji podstawy programowej ma połączenie edukacji domowej z nauką stacjonarną. Na miejscu uczniowie mieliby lekcje z przedmiotów maturalnych, języka polskiego, języka obcego, matematyki i przedmiotu rozszerzonego. Pozostałe przedmioty będą realizowane na zasadzie edukacji domowej- tłumaczy dyrektor szkoły.

Dodatkowymi atutami szkoły ma być również możliwość nauki zdalnej poprzez łączenie się online podczas zajęć stacjonarnych. Ponadto lekcje mają zaczynać się od godziny 13:00. Szkoła ma również zapewnić dojazd uczniów ze Słupcy do Piotrowic.

Więcej informacji na temat tej inicjatywy można uzyskać pod adresem: liceumpiotrowice@gmail.com lub numerem telefonu: 881 277 471.

 


Brak komentarzy

Dodaj komentarz