Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O krok od podium

Reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy zajęła piąte miejsce w wojewódzkim finale XVIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zawody przeprowadzono na terenie konińskiego WORDu.

Celem turnieju jest popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym, wiedzy motoryzacyjnej, kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Do Konina drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Słupcy pojechała po doskonałym starcie w eliminacjach rejonowych. Do rywalizacji na szczeblu wojewódzkim przystąpiło 21 trzyosobowych zespołów– finalistów, reprezentujących poszczególne powiaty województwa wielkopolskiego. W skład ekipy ze Słupcy weszli: Przemysław Izdebski, Patryk Bloch i Paweł Błaszczak, a ich opiekunem był mgr inż. Krzysztof Łyskawa.

Uczestnicy startowali w sześciu konkurencjach: test z przepisów ruchu drogowego, sprawdzian wiadomości z historii polskiej motoryzacji, sprawdzian z umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej pojazdu, jazda sprawnościowa motorowerem, jazda sprawnościowa samochodem z tzw. ,,talerzem Stewarta”.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja powiatu słupeckiego uplasowała się tuż za podium, zajmując wysokie piąte miejsce.
Nagrodą dla drużyny była jazda gokartami, która przysporzyła im dużo wspaniałej zabawy.

TEKST/FOTO: ZSZ Słupca

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *