Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O krok od tragedii w Młodojewie Parcele

Dziś dyżurny Stanowiska Kierowania PSP w Słupcy odebrał zgłoszenie o ulatniającym się gazie propan butan z butli w domu jednorodzinnym w m.ci. Młodojewo Parcele.

Bezzwłocznie na miejsce zostały zadysponowane dwa zastępy z JRG Słupca oraz miejscowa jednostka OSP Młodojewo. Po dojeździe słupeckich strażaków okazało się, że w domu doszło do uszkodzenia reduktora od butli.

Reduktor wyglądał na bardzo stary, a na pewno był bardzo zaniedbany, o czym świadczył jego wygląd. W domu znajdowała się babcia wraz z dwoma wnuczkami, które zdążyły ją obudzić i się razem ewakuować. Tylko dzięki czujności dziewczyn można powiedzieć, że nie doszło do tragedii, gdyż mierniki wykazały bardzo duże stężenie gazu w budynku.

Jakikolwiek zapłon, nawet zwykłe włączenie światła, mogło doprowadzić do wybuchu i tragedii.

Pamiętajmy, żeby sprawdzać stan technicznych urządzeń gazowych w naszych domach. Reduktor to urządzenie, które nie poddaje się zbyt często kontroli, a powinno jego stan oceniać się przy każdej wymianie butli na nową.

W tym przypadku udało się uniknąć tragedii, ale należy pamiętać, że w domach za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy sami, także należy dbać odpowiednio o butle z gazem i osprzęt, który do nich jest podłączony.

TEKST/FOTO: mł.ogn. M.Nachowiak/ PSP Słupca


Najnowszy komentarz
  • Dostawca gazu z Zagórowa unosi butle z gazem do góry, rzuca ją żeby się kulała sama do budynku lub do bramy. Nie chce się mu nieść bo za ciężko. Niech kupi sobie wózek!!! Czy to jest normalne? O wypadek nietrudno. Gdzie tutaj jest zachowane bezpieczeństwo? Surowe kontrole dostawców gazu, a za łamanie przepisów KARA !!!

Dodaj komentarz