Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O poznańskim półświatku i niewyjaśnionej śmierci Jarosława Ziętary

W czwartek w ramach sekcji geograficzno-krajoznawczej SUTW odbyło się spotkanie autorskie z Łukaszem Cieślą, współautorem książki „Dziennikarz, który wiedział za dużo. Dlaczego Jarosław Ziętara musiał zginąć”.

Jarosław Ziętara był poznańskim dziennikarzem, który zajmował się m.in. aferami gospodarczymi początku transformacji. 1 września 1992 roku wyszedł do pracy, ale nigdy do niej nie dotarł. Wg prokuratury został uprowadzony i zamordowany, jednak jego ciała do tej pory nie odnaleziono.

W swojej książce dziennikarze Łukasz Cieśla i Jakub Stachowiak próbują odkryć prawdę o śmierci Jarosława Ziętary i odpowiedzieć na pytania, które wciąż pozostają bez odpowiedzi. Publikacja ukazuje poznański półświatek lat 90 oraz środowisko biznesmenów i ich układy z władzą, dzięki którym powstawały wielkie finansowe imperia.

Ten niezwykle interesujący temat Łukasz Cieśla przybliżył uczestnikom spotkania w rozmowie z Małgorzatą Grzelak. Nie zdradzając wszystkich szczegółów autor zachęcił do przeczytania książki, która dostępna jest w Bibliotece Publicznej Gminy Strzałkowo.

 


Najnowszy komentarz
  • Bardzo ciekawe spotkanie

Dodaj komentarz