Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O pracy w policji w strzałkowskiej podstawówce

Słupeccy policjanci w Szkole Podstawowej w Strzałkowie promowali zawód policjanta. Dzięki zajęciom z technikiem kryminalistycznym młodzi ludzie poznawali tajniki zbierania śladów z miejsc przestępstwa.

3 marca 2023 r. podczas II Szkolnej Nocy Naukowców aspirant sztabowy Marek Dominiak i aspirant sztabowy Marlena Kukawka zaprezentowali uczniom tajniki pracy policjanta, tłumaczyli, czym zajmuje się kryminalistyka. Funkcjonariusze opowiedzieli o bardzo interesującym, ale również wymagającym zawodzie.

Przybliżyli charakter pracy w różnych policyjnych specjalnościach oraz wskazali zasady przyjęć do tej mundurowej formacji.

Podczas warsztatów z zakresu kryminalistyki, prowadzonych przez policyjnego technika, uczniowie mogli zobaczyć narzędzia niezbędne policjantom do pobierania śladów z miejsca przestępstwa i samodzielnie „odkryć” odciski palców zostawione przez swoich kolegów.

W zajęciach uczestniczyła również wolontariuszka Natalia Dominiak, uczennica klasy o profilu policyjnym ZSE Słupcy, która opowiedziała zainteresowanym uczniom o edukacji w klasie policyjnej i szacunku do munduru.

 

 

TEKST/FOTO: Policja Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *