Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O problemach i sukcesach z ministrem pracy

Podczas wczorajszej wizyty w powiecie słupeckim, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz odwiedził również Strzałkowo. W tamtejszym Domu Pomocy Społecznej minister spotkał się z pracownikami i pensjonariuszami placówki.
Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie funkcjonuje od blisko 60 lat. Pod jego opieką stale przebywa ponad setka mężczyzn z różnego rodzaju upośledzeniami, nad którymi czuwa 70- osobowa kadra. W ostatnim czasie w wyglądzie placówki zaszły duże zmiany. Wszystko za sprawą przeprowadzonej tam termomodernizacji. Jak przekonuje dyrektor DPS, inwestycja nie tylko poprawiła oblicze placówki ale także pozytywnie wpłynęła na jej ekonomię.

Artur Cygan, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Strzałkowie

 

Zmiany jakie dokonały się w placówce minister mógł zobaczyć osobiście, kiedy zwiedzał jeden z budynków DPS. Dodatkowo, obejrzał też prezentację przedstawiającą ośrodek oraz porozmawiał z kadrą pracującą. Wizyta ministra pracy nie była jednak jedynie okazją do pochwalenia się tym co już zostało zrobione. Podczas spotkania z Władysławem Kosiniakiem- Kamyszem, dyrektor DPS zasygnalizował też najważniejsze problemy z jakimi boryka się placówka. Chodzi przede wszystkim o sposób finansowania Domów Pomocy.

 

Minister przyznał, że jest świadomy tych problemów i zapewnił, że prowadzone obecnie prace legislacyjne mają uporządkować ten stan i wyrównać sposób finansowania dla wszystkich.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *