Twoja informacja

Masz dla nas temat? Napisz!

O problemach oświaty i nie tylko. Parlamentarzyści PO w Słupcy.

Spotkanie z parlamentarzystami Platformy Obywatelskiej zorganizowane zostało w Sali Narad słupeckiego Urzędu Miasta.

Nasze miasto odwiedzili poseł Aleksander Miszalski oraz senatorowie Agnieszka Gorgoń-Komor i Beniamin Godyla. Wspólnie z działaczami lokalnych struktur PO, samorządowcami oraz przedstawicielami Związków Zawodowych rozmawiali głównie a problemach krajowej oświaty oraz pomysłach na ich rozwiązanie.

Wśród najważniejszych wymieniano głównie sytuację demograficzną w Polsce, a co za tym idzie coraz mniejszą liczbę przyszłych uczniów. Główną przeszkodę dla samorządów w właściwym funkcjonowaniu szkół stanowią stanowią z kolei wysokie koszty ich utrzymania, wielokrotnie nawet o sto procent większe niż przyznawana na ten cel subwencja oświatowa.

Przy tej okazji pojawił się temat połączenia Gminy Miejskiej i Wiejskiej Słupca, co zdaniem niektórych mogłoby poprawić kwestię kosztów ponoszonych przez ten drugi samorząd na edukację, a jednocześnie podnieść jej poziom. Aby jednak tak się stało konieczne jest stworzenie przepisów, które zapewniałyby większe korzyści niewielkim gminom i miastom, które chciałyby się połączyć.

Podczas spotkania zwracano również uwagę na zbyt niskie wynagrodzenia nauczycieli, które powodują, że chętnych do wykonywania tego zawodu jest coraz mniej. Z problemem tym boryka się szczególnie sdzkolnistow zawodowe. Zebrani podkreślali również zbyt obszerną i niespójną z innymi przedmiotami podstawę programową.

Oprócz tematu oświaty pojawiły się także te ogólne. Najwięcej dyskusji wywołał temat strat jakie samorządy poniosły w związku z wprowadzeniem nowych przepisów podatkowych oraz środków przyznawanych z Budżetu Państwa na różnego rodzaju inwestycje. Zdaniem niektórych nie są one przydzielane sprawiedliwie, a uznaniowo , na co wpływ mają mieć politycy rządzącej partii.

 


Najnowsze komentarze
 • Tłumy na spotkaniu, aż głowa mala. Dobrze, że wybrano taką duza sale, bo by wszyscy sie nie zmieścili. lokalne struktury PO? A takie w ogole istnieja? A co soba reprezentuja? Poruta na caly kraj!

 • Po co nam partia pustych obietnic -PO?.A ujawnili gdzie wykopali pięniądze, na swoje obiecanki.Takich,, tłumów ”jak najwięcej!!!!

 • Willa plus, to jest chluba!

 • KAZIO żal Ci Willi to sobie kup ewentualnie wybuduj….jaka satysfakcja bez żebraniny….

 • Tłumów nie było- bo ,,kodziarzy” nie dowieżli.Willa – to chluba TVN .

 • PO, PSL – nie liczcie na mój głos.
  Tyle obietnic słyszę zawsze przed wyborami. Najgorsze jest to że robicie to z premedytacją.
  Nie próbujecie nawet zrealizować tych obietnic. Byle przejść w wyborach.
  Precz!

Dodaj komentarz