Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

O samorządzie wiedzą wszystko

Szymon Andrzejak i Angela Jankowska awansowali do wojewódzkiego finału XXI Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Etap powiatowy imprezy odbył się dzisiaj w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzałkowie.

Konkurs od 20 lat organizowany jest przez Towarzystwo Samorządowe z Konina. Do jego głównych celów należą przybliżanie młodzieży gimnazjalnej wiedzy z zakresu funkcjonowania i rozwoju samorządu terytorialnego oraz zainteresowanie jej ideą samorządności. Zmagania odbywają się na trzech etapach: gimnazjalnym, powiatowym i wojewódzkim.

Gospodarzem tegorocznego etapu powiatowego było Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie. Do rywalizacji stanęło 14 uczestników z gimnazjów: z Kowalewa Opactwa, Powidza, Strzałkowa, Słupcy i po raz pierwszy z Lądku. Najlepszy okazał się Szymon Andrzejak (gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy), który zdobył 15 punktów, na 20 możliwych. Tuż za nim uplasowała się Angela Jankowska (Gimnazjum im. Kompanii Powidzkiej 1918r. w Powidzu) i to właśnie ta dwójka będzie reprezentować 9 czerwca powiat słupecki podczas wojewódzkiego finału w Żychlinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *