“O tym meczu chcemy jak najszybciej zapomnieć”

Porażką 89:74 zakończyło się ostatnie ligowe starcie koszykarzy Gromu Słupca z MKK Sklep Polski Gniezno.

-Po zwycięstwie nad Ostrowem Wielkopolskim wyszliśmy na mecz mocno zmotywowani i byliśmy głodni kolejnego zwycięstwa, szczególnie że przeciwnicy przyjechali na mecz w mocno okrojonym składzie 5 zawodników, jednak składającym się z 4 graczy II ligowego zespołu.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała porażki, jednak rywale szybko zaczęli odrabiać straty rzutami za 3 punkty. Po pierwszej części meczu schodziliśmy z wynikiem 28:18 dla Gromu.

Jednak druga i trzecia kwarta zdecydowały o naszej porażce. Rywale wciąż utrzymywali bardzo wysoką skuteczność za 3 punkty i trudno było nam odrabiać straty. Te dwie kwarty były przez nas po prostu przespane.

Szaleńcza pogoń w 4 kwarcie na nic się jednak zdała, ponieważ rywale kontrolowali grę i nie pozwolili wydrzeć sobie tego zwycięstwa.

Przeciwnicy łącznie trafili 14 celnych trójek przy zaledwie 4 trójkach trafionych przez Naszych zawodników.

W naszym zespole najlepiej punktowali Filip Mikołajewski oraz Krystian Wawrzyniak, którzy zdobyli odpowiednio 24 i 17 punktów. Jednak o tym meczu chcemy jak najszybciej zapomnieć.

Już w najbliższa sobotę zagramy w Poznaniu z tamtejszą Politechniką- relacjonują koszykarze ze Słupcy.